TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 25 Października 2020, 20:20
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 25(485)2016

8 numer
Redakcja
8 numer

Jest już 8 numer "Okna Wiary" - kwartalnika "Opiekuna", w którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.

7 numer Okno Wiary
Redakcja
7 numer Okno Wiary

Jest już 7 numer "Okna Wiary" - kwartalnika "Opiekuna", w którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.

5 numer Okno wiary
Redakcja
5 numer Okno wiary

Jest już 5 numer "Okna Wiary" - kwartalnika "Opiekuna", w którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.

Akatyst ku czci św. Józefa
Akatyst ku czci św. Józefa

?Niezwyciężonego Władcy Opiekuna - Józefa Oblubieńca - w pieśniach dziś wychwalamy... a Ty, który wiele możesz u Boga, módl się za tymi, którzy śpiewają: WITAJ, ŚWIĘTY OBLUBIEŃCZE OBLUBIENICY DZIEWICZEJ!"

Odpust na wieczne czasy - Siedlemin
Arleta Wencwel
Odpust na wieczne czasy - Siedlemin

Siedlemin to gniazdo starej wielkopolskiej rodziny Siedlemińskich. Niestety dość szybko opuścili oni to swoje gniazdo ojczyste odsprzedając wieś Wojciechowi Bulakowskiemu, a było to w 1505 roku.

Non omnis moriar
Non omnis moriar

Kościół pw. św. Mikołaja swymi początkami sięga drugiej połowy XIII wieku i jest jedną z dwóch najstarszych - obok kościoła franciszkanów - świątyń kaliskich.

Makaron z kurczakiem
ks. Przemysław Hęciak
Makaron z kurczakiem

Co na kolację wieczorem? Może makaron z kurczakiem? Aromatyczny, pyszny i trochę przypominający lato. Zachęcam - danie bardzo proste i cieszące się powodzeniem.

Mikołaj i Matka Boża
Aleksandra Polewska-Wianecka
Mikołaj i Matka Boża

Ostatnio powiedzieliśmy sobie, czym jest proroctwo, pamiętacie? Jeśli ktoś zapomniał, to szybciutko przypominam, że to taka bardzo szczególna obietnica. Bardzo, bardzo ważna, dotycząca bardzo poważnych rzeczy i dawana ludziom przez Pana Boga, Pana Jezusa albo Matkę Bożą.

Polecamy książkę i płytę
Anika Nawrocka
Polecamy książkę i płytę

Był taki moment, że ks. Jana Kaczkowskiego wszędzie było pełno, szczególnie na portalu www.deon.pl - pojawiały się kolejne artykuły i kolejne książki. W końcu pojawiła się ta ostatnia „Dasz radę”, w której z ks. Janem rozmawia Joanna Podsadecka i czytelnicy wspomnianego portalu, którzy za jego pośredn

Jasna i ta druga strona księży(ca)
Jeremiasz Uwiedziony
Jasna i ta druga strona księży(ca)

Mateusz nerwowo spojrzał na zegarek. Dochodziła godzina szesnasta. Jeżeli nie natrafi na jakieś problemy na drodze, wróci do swojej parafii godzinę przed Mszą Świętą. Teoretycznie miał więc czas, aby wejść do kościoła franciszkanów, gdzie był stały konfesjonał i rozpocząć Adwent i nowy rok liturgiczny, jak Pan B&oa

Rok przełomu
Kajetan Rajski
Rok przełomu

Choć o Żołnierzach Wyklętych, czyli uczestnikach niepodległościowej konspiracji w latach 1944-1963, mówi się już od dłuższego czasu, nie sposób nie zauważyć, że w kończącym się roku 2016 doszło do przełomu w sprawie ich upamiętniania. Nie jest to już kwestia wyłącznie lokalnych stowarzyszeń, inicjatyw patriotycz

Biblia o wierze
Mikołaj Kapusta
Biblia o wierze

Bóg jest wszechmogący. Człowiek w porównaniu do Niego może bardzo niewiele. Jezus powie nawet, że „bez Niego nic nie możemy uczynić“ (J 15, 5). Św. Paweł pójdzie jeszcze dalej i stwierdzi: „Bóg jest sprawcą waszych pragnień i czynów wedle swego upodobania“ (Flp 2, 13). Choć jest

Czas budowania
ks. Piotr Szkudlarek
Czas budowania

Pogoda za oknem sprawia, iż usłyszeć możemy kultowe stwierdzenie „byle do wiosny”. Adwent w naturalny sposób skłania do przemyśleń, jest bowiem czasem oczekiwania. Mógłby zatem ktoś, idąc za ciosem, zaczepić, że wyczekiwana „wiosna” Kościoła jakoś nie nadchodzi i zdawać by się mogło, że to

Populizm i demokracja
ks. Paweł Guździoł
Populizm i demokracja

Zestawienie tych dwóch pojęć nie jest przypadkowe, ale ma swoje uzasadnienie. Można by wiele pisać o toczonej dyskusji na temat ich znaczeń i wzajemnych powiązań. Ostatnio ta dyskusja ożywiła się jeszcze bardziej i często pojawia się w komentarzach politycznych. Faktem podgrzewającym klimat tej dyskusji stały się wybory prezyd

Przygotowanie do chrztu jako przygotowanie do Komunii św.
ks. Dariusz Kwiatkowski
Przygotowanie do chrztu jako przygotowanie do Komunii św.

W zależności od wieku kandydata, następuje różny sposób przygotowania do sakramentu chrztu. W pierwszej grupie wiekowej (do 7 roku życia) w rzeczywistości przygotowywani są rodzice dziecka i chrzestni. W drugiej (od 7 do 14 roku życia) przygotowywani są młodzieńcy pod kierunkiem rodziców i chrzestnych.