TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 22 Października 2020, 13:56
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

8 numer

Jest już 8 numer "Okna Wiary" - kwartalnika "Opiekuna", w którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.

Głównym tematem kolejnego numeru jest: okladka

Świadkowie miłosierdzia

W numerze m.in:

Ks. Dariusz Brylak, Święty Brat Albert. Miłosierdzie w praktyce?

O to chyba chodzi w wierze. O SPOTKANIE i dzielenie się spotkaniem. Właśnie tak należy mówić o miłosierdziu - pokazując życie człowieka. Tak zresztą do człowieka mówi Bóg - przez życie drugiego człowieka. Odkryciem dla mnie było zobaczenie, z czego Adam Chmielowski został zawrócony - nawrócony. On perfekcjonista, uważny obserwator, krytykant, moralizator, który miał dużo do powiedzenia o innych. Jak bardzo przypomina mi to moje życie. On nie był zły. Przeciwnie, a jednak potrzebował Bożego miłosierdzia.

Papież Franciszek, Do młodych na Campus Misericordiae podczas ŚDM?

Z pewnością dla wielu łatwiej i korzystniej jest mieć młodych ludzi ogłupiałych i otumanionych, mylących szczęście z kanapą; dla wielu okazuje się to wygodniejsze, niż posiadanie młodych bystrych, pragnących odpowiedzieć na wszystkie aspiracje serca. Pytam was: czy chce być ospali, ogłupiali, otumanieni? Czy chcecie, żeby inni decydowali o waszej przyszłości? Czy chcecie być wolni?

Gabriel Maciejewski, W obronie księcia Jeremiego

?Gdyby „Ogniem i mieczem” zostało napisane przez pisarza z kręgu kultury anglosaskiej byłoby zapewne książką o władzy, politycznych apetytach i konflikcie religijnym. Być może w Polsce wolnej i silnej powieść o podobnej wymowie napisałby także Henryk Sienkiewicz. Głównymi postaciami tego dzieła byliby wtedy Jeremi Wiśniowiecki i Bohdan Chmielnicki. Jeślibyśmy chcieli pomyśleć teraz, już, o ekranizacji naszej hipotetycznej, historycznej powieści to w rolach głównych proponowałbym obsadzić Roberta de Niro i Jacka Nicholsona (kiedy byli młodsi oczywiście).

 

Jak zamówić?

O kwartalnik można pytać Księży Proboszczów, bądź bezpośrednio zamówić w redakacji tel. 62 766 07 17
e-mail: kwartalnik@opiekun.kalisz.pl. Możliwość odebrania w parafii lub wysyłki pocztowej.

 

Archiwalne numery "Okna wiary"

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!