TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 13 Lipca 2020, 16:21
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 25(564)2019

Bł. Narcyz Putz (1877-1942)
ks. Sławomir Kęszka
Bł. Narcyz Putz (1877-1942)

Godność, prawda, heroizm czy odpowiedzialność, mają swoje źródło w Słowie Chrystusa. Słowie, które poświadczone tajemnicą Chrystusowego krzyża uczy także wolności umożliwiającej wybór takich postaw oraz gotowość do takich poświęceń, do jakich wzywają ludzi okoliczności, w których przyszło im żyć.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie
Renata Jurowicz
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie

W parafii w Wierzbnie, otoczona miłością wiernych, czczona jest Najświętsza Maryja Panna jako Królowa Korony Polskiej. Natomiast w ołtarzu bocznym Jezusa Miłosiernego znajduje się relikwiarium z relikwiami Apostołów Bożego Miłosierdzia.

Szarlotka na kruchym cieście
Justyna Wojczyńska
Szarlotka na kruchym cieście

Gorąca szarlotka na kruchym cieście to deser na jesienno-zimowe wieczory. Jeśli nie czujesz się specjalistą od pieczenia ciast, a marzą Ci się domowe słodkości - nic straconego! Sprawdź sekrety, które pomogą w wykonaniu ciasta, które zachwyci nie tylko domowników.

Jasna i ta druga strona księży(ca) - odcinek 317
ks. Andrzej Antoni Klimek
Jasna i ta druga strona księży(ca) - odcinek 317

- Wiesz, sądząc po tym, co możemy zobaczyć gołym okiem, to były naprawdę udane rekolekcje - powiedział Mateusz do ojca Zachariasza, który właśnie zakończył parafialne rekolekcje adwentowe w ich parafii i szykował się do wyjazdu.

Księga Wyjścia (32)
Romcio Tomcio
Księga Wyjścia (32)

Mojżesz rzekł do Boga swego:
Powiedz Panie mój, dlaczego
Gniew Twój z taką mocą płonie?
Ja przed Tobą teraz stoję,

Morze Czerwone
Aleksandra Polewska-Wianecka
Morze Czerwone

Ostatnim razem opowiedzieliśmy sobie o plagach egipskich, jedną z których był „czerwony Nil”. Dzisiaj powiemy sobie natomiast o Morzu Czerwonym.

A w rodzinie Nowaków…(44)
Ewa Makowska
A w rodzinie Nowaków…(44)

W mieszkaniu państwa Nowaków zapłonęła pierwsza świeca. Adwentowa oczywiście. Pani Nowak przygotowała skromny wieniec z miejscem na wszystkie cztery świece. Minął już długi listopad i do drzwi zapukał grudzień. Rozpoczęty Adwent każe wypatrywać tego, co najważniejsze, na co wszyscy czekają.

Walka o kościół  Matki Bożej z Góry Karmel
Piotr Kalinowski
Walka o kościół Matki Bożej z Góry Karmel

Walka o kościół Matki Bożej z Góry Karmel. Na filipińskim banknocie o nominale 200 peso znajduje się świątynia
w Barasoain, która została wybudowana w XIX wieku.

Niekonwencjonalni
Kajetan Rajski
Niekonwencjonalni

 Który bóg jest, jak nasz Bóg? Jaki bóg dorównuje naszemu Bogu? Żaden. Nikt nie prześcignie naszego Boga w miłości i dobroci. Ale obok wielu różnych cech, na uwagę zasługuje jedna - nasz Bóg jest Bogiem kreatywnym. Nie odkupił nas używając siły, przemocy czy perswazji.

Niegrzeczne
Oliwia Wachna
Niegrzeczne

 Liz Curtis Higgs tworzy poradniki i powieści historyczne, które cieszą się sporym uznaniem. W książce o „niegrzecznych“ kobietach w Biblii pokazuje problemy, z którymi one się zmagają.

Pokorna Opiekunka
Renata Jurowicz
Pokorna Opiekunka

 Matka Boża Pokorna zaprasza pielgrzymów na modlitwę do wnętrza bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach. To najstarsze miejsce kultu maryjnego na Górnym Śląsku.

Profanacja  i jej źródła
ks. Paweł Guździoł
Profanacja i jej źródła

Francuski prof. Remi Brague, filozof i religioznawca stwierdził, że wrogość względem chrześcijaństwa jest czymś naturalnym. Dla świata istnienie chrześcijaństwa jest wyzwaniem. Wypowiedź ta związana jest z coraz liczniejszymi i bardziej odważnymi aktami profanacji we Francji.

Od 12 sekund w powietrzu
Renata Jurowicz
Od 12 sekund w powietrzu

Pierwszy lot samolotem z napędem silnikowym jednego z braci Wrightów w grudniu 1903 roku trwał zaledwie 12 sekund. Udało mu się przelecieć około 37 metrów. Obecnie z Warszawy do Nowego Jorku możemy dotrzeć w niecałe 10 godzin, a linie lotnicze zabierają na pokład swoich samolotów od 8 do 10 mln ludzi dziennie.

Niemiecki pacjent (1)
Aleksandra Polewska-Wianecka
Niemiecki pacjent (1)

Czy wiecie z jaką precyzją, św. Józef przygotowywał cudowne wyzwolenie więźniów KL Dachau? I z jaką fantazją? I wyprzedzeniem?

Oszustwo Adoniasza
ks. Krzysztof P. Kowalik
Oszustwo Adoniasza

 Bóg dał Dawidowi błogosławieństwo długiego życia, ale nie zdjął z niego brzemienia grzechu pierworodnego. Dlatego czas starości przyszedł na króla niczym wieczornychłód deszczowych dni.