TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 07 Lipca 2020, 05:06
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 15(319)2010

Ptysie cytrynowe
ks. Przemysław Hęciak
Ptysie cytrynowe

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, czyli tzw. dzień wagarowicza maturzyści z naszej diecezji (ale także z kilku innych diecezji) pojechali na Jasną Górę prosić Matkę Bożą o wstawiennictwo w przełomowym momencie życia.

Bezwęchowcy
Katarzyna Smolińska
Bezwęchowcy

Jako mała dziewczynka miałam wypadek samochodowy. Było to jakieś szesnaście lat temu… Nie było wtedy oczywiście siodełek dla dzieci. W zasadzie nic mi się nie stało, pamiętam tylko długie czekanie na policję i tatę, który szarpał się z pijanym facetem, który w nas wjechał... Później zorientowałam się,

Jasna i ta druga strona księży(ca) część XLIX
Jeremiasz Uwiedziony
Jasna i ta druga strona księży(ca) część XLIX

Ostrowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej wpisały się już w mapę kulturalną Ostrowa Wielkopolskiego. W roku 2014 będą obejmowały siedem kwietniowych dni i zostaną połączone z obchodami kanonizacji Jana Pawła II.

Magia symboli czyli jak nie dać się zwieść
Katarzyna Kołata (Strzyż)
Magia symboli czyli jak nie dać się zwieść

Najczęściej próbujemy umiejscowić cnotę sprawiedliwości gdzieś między Jezusem, Robin Hoodem a Salomonem.

Klub małych józefologów 15
Aleksandra Polewska-Wianecka
Klub małych józefologów 15

Etap diecezjalny XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej już za nami. W parafii pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim 7 marca uczestniczyło w nim 71 młodych ludzi ze szkół średnich.

Ziarenka Miłości
Ziarenka Miłości

W czasie wakacji młodzi z Eucharystycznego Ruchu Młodych wyruszyli na wczaso-rekolekcje do Krynicy – Zdrój. Sercem wyjazdu były Msze Święte i modlitwa, ale nie zabrakło poznawania ciekawych miejsc i wspólnej dobrej zabawy.

Pielgrzymkowe nauczanie Jana Pawła II
ks. Paweł Guździoł
Pielgrzymkowe nauczanie Jana Pawła II

Muzyczna opowieść o Świętym Józefie w wykonaniu męskiego chóru pod kierownictwem Jakuba Tomalaka. Wstęp wolny. Płyta CD z Akatystem dostępna podczas koncertów oraz od 19 marca na allegro.pl

Małżeńska miłość przestrzenią obecności Boga
ks. Dariusz Kwiatkowski
Małżeńska miłość przestrzenią obecności Boga

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (WŻCH) i Dom Rekolekcyjny Księży Jezuitów zapraszają na rekolekcje ignacjańskie „w ciągu życia”, które odbędą się od 16 marca do 13 kwietnia w Domu Rekolekcyjnym Księży Jezuitów.

Pod opieką Jana Chrzciciela
Aleksander Liebert
Pod opieką Jana Chrzciciela

Przypomnijmy na początku tragiczne fakty. 14 listopada 2013 roku około godziny 13.30 w Jankowie Przygodzkim miał miejsce wybuch gazu i jego pożar w wyniku rozszczelnienia gazociągu gazu ziemnego wysokiego ciśnienia o średnicy 50 cm i ciśnieniu roboczym 5,4 MPa.

Sodoma, Gomora i gaz ziemny
Aleksandra Polewska-Wianecka
Sodoma, Gomora i gaz ziemny

Czy Sodoma i Gomora istniały naprawdę? A jeśli tak, to czy faktycznie spopielały wśród płomieni ognistego deszczu? I czy taki deszcz w ogóle mógłby kiedykolwiek pojawić się w przyrodzie? Czy zachował się choćby jeden – poza biblijnym – starożytny ślad wskazujący choćby pośrednio na historyczność t

Zapowiedź znaków łaski
ks. Krzysztof P. Kowalik
Zapowiedź znaków łaski

Trochę mi wstyd, ale przez osiemnaście lat mojego życia mieszkałem zaledwie 15 kilometrów od Henrykowa, a mimo to, nie raczyłem odwiedzić miejsca, gdzie przez stulecia przechowywano księgę z pierwszym zdaniem zapisanym w całości w języku polskim...

Jeden świat, jedna kobieta, jedno marzenie
Anika Nawrocka
Jeden świat, jedna kobieta, jedno marzenie

Dostąpiłem łaski uczestniczenia w pierwszej grupie polskich biskupów wizyty ad limina Apostolorum. Program spotkań był szczegółowo przygotowany, na czele każdej z grup był delegowany jeden z metropolitów.

Kobieta urzekająca
Anika Nawrocka
Kobieta urzekająca

Matka Najświętsza ofiarowała Panu Bogu swój największy skarb, swego Syna, Jezusa Chrystusa, ofiarując tym samym samą siebie. Osoby konsekrowane z miłości do Chrystusa składają podobną ofiarę ze swojego życia i siebie samych.

Maroko – kilka światów
Maroko – kilka światów

Dworce, czy to autobusowe, czy kolejowe, są miejscem, gdzie stykają się ludzie i kultury z różnych części Maroka. Przemieszczając się z północy na południe, czy ze wschodu na zachód, doświadczamy jak różne widzimy obszary: piaszczystą Saharę z jej oazami i palmami daktylowymi, deszczową północ i ce

Camino de Santiago - Dzień II
ks. Andrzej Antoni Klimek
Camino de Santiago - Dzień II

Od 10 marca 2014r. Fundacja Mocni Miłością rozpoczyna cykl szkoleń dla Wolontariuszy. Oferta skierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli (16+), którzy chcieliby włączyć się w niesienie pomocy osobom przewlekle Chorym w ich miejscu zamieszkania.