TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 25 Czerwca 2021, 13:06
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Żołnierzyki i korki

POZNAJCIE  LOLKA  WOJTYŁĘ! (4)

Żołnierzyki i korki?

Pewnego razu, nasz przyszły papież Jan Paweł II, dostał  fantastyczną zabawkę. Musicie wiedzieć, że w tamtych czasach nie było jeszcze gier komputerowych, komputerów i zdalnie sterowanych samochodów. Mali chłopcy marzyli wtedy m. in. o kolekcji ołowianych żołnierzyków. I Lolek oddział takich żołnierzyków  dostał. W tym samym czasie, jego kolega, niejaki Adaś Pukło, dostał od swojego taty pistolet na korki. Lolek też chciał mieć taki, bo lubił sobie czasami postrzelać. Adaś natomiast marzył o żołnierzykach i zaproponował Lolkowi pewien układ. 

- Ja dam Ci strzelić z mojego pistoletu, a ty za jeden strzał dasz mi jednego żołnierzyka, dobrze? – powiedział Adaś.

- Dobrze! – odparł nie całkiem rozsądnie Lolek. I w ten sposób w ciągu kilku dni pozbył się ponad połowy swojej małej armii. Przyszedł dzień, kiedy na półce, na której „stacjonował” oddział ołowianych żołnierzyków, zostało zaledwie kilka niedobitków. Pana Wojtyłę bardzo zdziwił ten widok i zapytał synka, co się stało z resztą jego wojaków. Lolek trochę się zmieszał. Od pewnego czasu bardzo żałował swojej umowy z Adasiem, ale umowa to umowa. Musiał dotrzymać słowa. Poza tym bał się, że tata rozgniewa się na niego, a potem także na Adasia i koniec końców ich przyjaźń legnie w gruzach. A tego nie chciał. Opowiedział jednak ojcu, jak to sam właściwie „wystrzelał” z korkowego pistoletu swoich ukochanych żołnierzy z ołowiu. 

- Wiem, że obaj chcieliście dobrze – powiedział pan Wojtyła.
– Ale ta umowa nie była mądra Lolku. Pójdziemy do domu Adasia i wszystko wyjaśnimy. I spróbujemy odzyskać twoich żołnierzy.

- Ale Adaś się na mnie obrazi! Ja odzyskam żołnierzyków, ale on nie odzyska wystrzelanych przeze mnie korków! – zmartwił się Lolek.

- Będzie dobrze – uśmiechnął się tata. – W zamian za to, że Adaś dał ci postrzelać, zabierzemy go w sobotę na wycieczkę.

Jak postanowili, tak zrobili. Lolek odzyskał swoją armię, a Adaś bardzo cieszył się z wycieczki. I chłopcy dalej byli przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!