TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 16 Czerwca 2019, 09:41
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Skąd prezenty pod choinką?

Skąd prezenty pod choinką?

Na okres Bożego Narodzenia, robimy małą przerwę w opowieściach o świętych patronach Polski i skupimy się na prastarych, chrześcijańskich legendach, które próbują wyjaśnić, m.in. dlaczego w czasie świąt Narodzenia Jezusa stroimy choinkę i dlaczego kładziemy pod nią prezenty gwiazdkowe.

Posłuchajcie zatem!
Gdy Trzej Królowie zbliżali się do Betlejem podążając za gwiazdą, która wskazywała im drogę, nagle niebo zachmurzyło się i zdali sobie sprawę, że nie mogą już iść dalej. Postanowili zatrzymać się i dać odpocząć wielbłądom. Szybko okazało się, że był to bardzo dobry pomysł, bo nagle, jak to na pustyni zresztą, a właśnie pustynię przemierzali, zerwała się okropna burza piaskowa. Dary, które królowie nieśli dla małego Jezusa mogły ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu. Na szczęście jednak udało się im znaleźć schronienie pod rozłożystą palmą, która swoimi wielkimi liśćmi okryła królów, dary i wielbłądy i osłoniła tym samym przed burzą.
Na pamiątkę tego wydarzenia, w czasie świąt Bożego Narodzenia, chrześcijanie zaczęli układać prezenty pod drzewem. Na początku było to drzewo palmowe, ale z czasem, kiedy nastał zwyczaj ubierania choinki, prezenty zaczęto układać właśnie pod jej gałęziami.

Aleksandra Polewska

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!