O tym na jakim etapie są przygotowania i jak będzie wyglądać tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę będą słowa „Naucz nas się modlić”. opowiadają ks. Rafał Grzęda i ks. Szymon Rybak, kierownicy pielgrzymki.
Już jakiś czas nie widzieliśmy się w naszej medialnej rubryce, ale na szczęście dzisiaj powracamy, aby zatrzymać się na chwilę przy książkach.
W tym miesiącu chcemy zawierzyć Świętemu Józefowi owoce pracy rąk ludzkich, które zbierane są podczas żniw, aby nie zabrakło chleba dla nikogo, a praca rolników była doceniona i godnie wynagrodzona.
- Bądźmy w naszych domach prorokami czułości Boga. Szczery gest, nawet bez słów, ma moc czynić cuda - mówił ks. bp Robert Chrząszcz, który przewodniczył modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.
Bp Damian Bryl przewodniczył 30 czerwca Mszy św. z okazji obchodzonego Roku Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Obchody odbyły się w Marszałkach, w miejscu gdzie bp Baraniak był internowany od 29 grudnia 1955 do 2 kwietnia 1956 roku
- Niech św. Wawrzyniec będzie zaproszeniem do dojrzałej wiary gotowej siebie dać – mówił bp Damian Bryl podczas Mszy św. 22 czerwca w kościele św. Wawrzyńca. Biskup kaliski poświęcił odrestaurowany ołtarz boczny św. Wawrzyńca.
Podczas Mszy św. pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla 27 osób, które ukończyło dwuletnie studium teologiczno-katechetyczne odebrało dyplomy.
Stowarzyszenie Historyczne im. ks. mjr. Szczepana Walkowskiego ufundowało nową kapliczkę powstańczą na samotnej sośnie w rocznicę bitwy powstania styczniowego, która rozegrała się w lasach Koziołek i Cezarka 15 czerwca 1863 roku.
- Nie pozwólmy, żeby Słowo było obok nas - mówił bp Damian Bryl w sanktuarium św. Idziego do wspólnoty Ruchu Światło-Życie podczas Mszy św. dziękczynnej za rok formacji oazowej w diecezji kaliskiej nazywanej Diecezjalną Oazą Matką.
Mszy Świętej w uroczystość św. Piotra i św. Pawła w kaplicy w Lipiczu przewodniczył ks. Wiktor Domagała, neoprezbiter naszej diecezji.
W kościele parafialnym w Goszczanowie 30 czerwca neoprezbiter naszej diecezji ks. Wiktor Domagała odprawił Mszę Świętą tzw. Sekundycję.
W Dzień Matki w Golinie odbyła się wyjątkowa uroczystość – 50. rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
W maju, a dokładnie w Tygodniu Laudato Si, na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Noclegowego, działającego przy parafii Chrystusa Króla zostały zorganizowane dwudniowe warsztaty pszczelarskie dla dzieci z Przedszkola BAJKA w Międzyborzu.
W parafii św. Mikołaja i Matki Bożej Szkaplerznej od 18 do 20 czerwca odbyły się warsztaty poświęcone adoracji Najświętszego Sakramentu.
19 czerwca w sali reprezentacyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się wręczenie nagród laureatom VII Powiatowego Konkursu im. bł. biskupa Michała Kozala, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II i parafię św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.
21 maja w bazylice Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki w Rzymie odbyła się piękna uroczystość, podczas której 16 sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości złożyło śluby wieczyste. W grupie tej była s. Nadzieja Zych pochodząca z parafii św. Mikołaja w Benicach.
13 czerwca w kaplicy klasztornej odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego, patrona Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej.
15 czerwca uczestnicy spotkań Szkoły Świętego Rocha wyruszyli w drogę. Najpierw pojechaliśmy do Spycimierza, niewielkiej miejscowości, która słynie z układania dywanów kwietnych na uroczystość Bożego Ciała
Wierni naszej parafii: Krzywiczyny-Komorzno pielgrzymowali pieszo 5,5 km do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej (parafia Trzcinica).
W dniach 14-15 czerwca miała miejsce XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele z diecezji kaliskiej.