TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 13 Lipca 2020, 19:43
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Artykuły z wydania 12(394)2013

Czuwanie z ojcem Pio w Łagiewnikach
Renata Jurowicz
Czuwanie z ojcem Pio w Łagiewnikach

Grupy Modlitwy Ojca Pio z naszej diecezji z 15 na 16 czerwca uczestniczyły w jedenastym ogólnopolskim czuwaniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Gościem czuwania był o. Nazario Vasciarelli, kapucyn, były gwardian w Pietrelcinie i San Giovanni Rotondo.

Grzechy i miłość - XI Niedziela Zwykła
Grzechy i miłość - XI Niedziela Zwykła

XI Niedziela Zwykła

Izaak na Górze Moria
Aleksandra Polewska-Wianecka
Izaak na Górze Moria

DZIECI Z BIBLII (2)

Owocowa tęcza
ks. Przemysław Hęciak
Owocowa tęcza

Cóż może być smaczniejszego w słoneczne dni, jak nie deser pełen owocowego smaku. Naturalny, zachwycający wyglądem i pełen orzeźwienia. Tajemnicze trio: truskawki, mango i kiwi w szalonym tańcu ze śmietankowym serem, to propozycja na zbliżające się letnie i ciepłe dni, których życzę jak najwięcej.

Bo on tam jest
ks. Andrzej Antoni Klimek
Bo on tam jest

Tak odpowiedział na pytanie o sens wspinania się na Mount Everest George Mallory w 1923 roku, podczas prelekcji w Nowym Jorku związanej ze zbiórką funduszy na kolejną wyprawę. Najprawdopodobniej słowa te były rzucone na odczepne, może w wyniku zmęczenia, niemniej przeszły do historii himalaizmu. A trzeba powiedzieć, że „on

Franciszkańskie Dni Skupienia w Kobylinie
Anika Nawrocka
Franciszkańskie Dni Skupienia w Kobylinie

Franciszkańskie spotkania, rekolekcje i dni skupienia sprawiają, że młodzi ludzie w różnym wieku czują się kochani przez Boga, akceptowani przez rówieśników, wsłuchują się w słowo Boże i udowadniają, że można wierzyć z radością i optymizmem. Tak było też w Kobylinie.

Jasna i ta druga strona księży(ca) - część CXXIX
Jeremiasz Uwiedziony
Jasna i ta druga strona księży(ca) - część CXXIX

Kiedy weszli do kościoła w Kołymce Mateuszowi o mało nie pękło serce ze wzruszenia, a może z żalu, zwłaszcza jak spojrzał na łzy toczące się po policzkach jego parafian, którzy na pewno byli wzruszeni, ale też i chyba zrozpaczeni: to był naprawdę cud, że kościół się jeszcze nie zawalił. Jego stan był fatalny pod

Dzieje św. Stanisława
Aleksander Liebert
Dzieje św. Stanisława

Kobylin to pełne uroku wielkopolskie miasteczko położone niedaleko granicy historycznego Dolnego Śląska. Znajdują się tutaj ciekawe zabytki sakralne - kościół pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, klasztor Braci Mniejszych Franciszkanów oraz wieża z zegarem pozostała po kościele ewangelickim. W tym numerze „O

Skauci Europy
Skauci Europy

W któryś zimowo-wiosenny wieczór, w piątek, w roku 1992, wracałem z Warszawy do Radomia na weekend. Jak zwykle po przyjeździe poszedłem najpierw do ks. Stanisława, na plebanię filipinów, na Zbrowskiego. Był wtedy u niego Tomek Szydło, który rzucił: „Zbychu, pojedziesz do Francji”. Okazało się, że

Ocalona z piekła (2)
Aleksandra Polewska-Wianecka
Ocalona z piekła (2)

Ania Golędzinowska zamieniła bogactwo i piękno materialne na piękno i bogactwo duchowe

Włącz wiarę
Włącz wiarę

Grupa archeologów odnajduje nieopodal Jerozolimy grób ze zwłokami Jezusa z Nazaretu. Sensacyjna wiadomość szybko przedostaje się do prasy, telewizji, trafia na strony portali internetowych. Niecodzienna wiadomość porusza nie tylko salony Watykanu, ale także najodleglejsze zakątki Ziemi.

W imię Ojca
W imię Ojca

Młodzież na Polach Lednickich doświadczyła miłości Boga - Ojca

Nigdy więcej
Katarzyna Smolińska
Nigdy więcej

Nie ma to jak w kilka dni znaleźć się w kilku miastach. Sądziłam, że dobrze mi zrobi oderwanie się od codziennego otoczenia. Ten powrót do domu był jednak bardzo trudny. Byliśmy trzydzieści kilometrów przed Poznaniem i nie przestawałam się modlić o to, by czas biegł szybciej.

Prawdziwa ozdoba
ks. Krzysztof P. Kowalik
Prawdziwa ozdoba

Tak jak i my, ludzie w czasach biblijnych nosili stroje nie tylko ze względów praktycznych, ale i dla ozdoby. Podobnie też starali się upiększać swe ubiory oraz ciało różnymi cennymi drobiazgami, które określamy mianem biżuterii. Wykonywano ją ze szlachetnych metali, kamieni, a czasem kości słoniowej.

Chrześcijanie prześladowani
Anika Nawrocka
Chrześcijanie prześladowani

Ogłoszony w 313 roku Edykt mediolański, zapewniający wolność wyznania w Cesarstwie Rzymskim, miał zakończyć prześladowania chrześcijan, a na jego mocy mieli oni odzyskać zagrabione im dobra. Czy edykt okazał się skuteczny?