Artykuły z wydania 21(403)2013
Św. Józef z Arymatei znał osobiście Pana Jezusa. Mało tego. Był jego uczniem. Co prawda przez pewien czas był uczniem ukrytym, ale jednak był. Uczniami ukrytymi Jezusa byli ludzie, którym Jego nauka szalenie się podobała i chcieli ją wypełniać, jednak z obawy przed tym, że będą prześladowani i karani za przynależnoś?
Płyta ,,Nie wypowie... Twej miłości” zawiera 16 utworów nagranych przez siostry ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża oraz gości zaproszonych przez nie do współpracy. Dzięki siostrom powstały teksty, które, jak same mówią, nie zostały napisane przy biurku, ale Duch Święty wydobył je z modl?
Wydaje się, że w świecie, gdzie zabiega się o to, by ufać tylko rozumowi i temu, co poznawalne przez ludzkie zmysły, wiara w to, co niewidzialne i nieweryfikowalne przez nauki przyrodnicze jest swoistym ciemnogrodem. W takim klimacie przychodzi dziś żyć w codzienności nam ludziom wierzącym. Coraz częściej spotykamy się z odważnymi wy
Meksyk to nie tylko sanktuarium Naszej Pani z Guadalupe, plaże Acapulco i Cancun, archeologiczne wykopaliska, czy senne kolonialne miasteczka. Znajduje się tutaj również wiele miejsc zasługujących na miano cudów natury, niestety rozsiane są one po całym kraju. A kraj jest naprawdę wielki i tylko sąsiedztwo na mapie z olbrzyme
Konkurs literacki „Jan Paweł II – Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie oraz parafia pw. św. Mikołaja w Sokolnikach zapraszają na V Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów śpiewaczych, który odbędzie się 23 listopada.
Redakcja "Opiekun" i Biuro podróży "Polonia" zapraszają na Pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Naszą propozycję kierujemy przede wszystkim do tych, którzy chcą potraktować kanonizacyjną pielgrzymkę jako rekolekcje w duchu św. Franciszka. Zapraszamy!
- Moje zaangażowanie zaczęło się od tego, że kilka lat temu poczułam powołanie misyjne i chciałam je lepiej rozeznać, pogłębić moją wiedzę na temat misji i zacząć działać - wspomina Magda i wbrew pozorom te słowa nie oznaczają, że zamierzała wstąpić do zakonu.
Ostatnio wciąż mylą mi się dni. Godziny zlewają się w jedną bryłę i toczą się według własnego uznania, zamiast podzielić się prawidłowo na godziny i doby. Gdy dokończę jakieś zadanie, natychmiast pojawiają się niespodziewanie trzy dodatkowe. Z trzech - dziewięć i tak w kółko… widocznie odpoczynek w tej dekadzie
Nic nie wskazywało na to, iż Otto Pavlicek (imię Petrus nasz bohater przyjął dopiero jako franciszkański zakonnik) zostanie kiedykolwiek bohaterem narodowym Austrii i jednym z najbardziej charyzmatycznych kapłanów tamtejszego Kościoła.
Nauczyciel kiedyś, znacznie częściej niż dziś, był dla młodych ludzi autorytetem i przykładem godnym naśladowania
Fauré był przedstawicielem epoki wielobarwnego Paryża uwiecznionego przez impresjonistów; Paryża mężczyzny w cylindrze i damy noszącej piękny kapelusz i przeciwsłoneczną parasolkę pachnącą aromatem lata.
Wszystko zaczęło się od starej fotografii, na której wiła się ścieżka przez step. Dla fotografika ? nic szczególnego, a dla mnie to było zaproszenie do miejsca, ludzi, których losy wojny zesłały w dalekie stepy Kazachstanu.
?Wszelka władza? jaką Pan Jezus przekazuje Apostołom w dniu ich rozesłania na cały świat jest Miłością samego Pana Boga (por. Mt 28,18-20). Tą Miłością zostali obdarzeni Apostołowie. Ale zgodnie z wolą Pana Jezusa jest ona adresowana do ludzi na całym świecie!
Na początku października, we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji ruszyła ogólnopolska akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. Pod swoje skrzydła możemy wziąć seminarzystę.
O wartości rodziny, misyjnej działalności w ,,odwrotnym kierunku? oraz miłości do Polski, Kościoła i Jana Pawła II w rozmowie z ks. Ashenafim ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia.
Od paru lat studenci z Torunia pielgrzymują do sanktuarium, by zawierzyć kolejny rok akademicki i siebie św. Józefowi. Temat spotkania brzmiał: ?Wspólnota akademicka miejscem wzrastania w łasce u Boga i u ludzi - w Polskim Nazarecie życie studentów powierzamy opiece Świętej Rodziny?.
Między Polską a Meksykiem jest 7 godzin różnicy w czasie, ale aby dotrzeć na miejsce kongresu potrzebowaliśmy ponad 26. Jednak już podczas tej wydającej się nie mieć końca podróży mogliśmy odczytać znaki wyraźnie świadczące o tym, że od samego początku Święty Józef czuwa nad nami.
XXIX Niedziela Zwykła