TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 13 Lipca 2020, 17:54
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

W Roku Wiary szukamy drogi do Boga

W Roku Wiary szukamy drogi do Boga

erm w drodze

W tym czasie towarzyszy nam zachwyt nad gwiazdą, która doprowadziła Mędrców do Betlejem, gdzie narodził się Pan Jezus. Gdy zobaczyli na niebie nową gwiazdę, porzucili oni swoje domy i rodziny, a udali się w nieznane w poszukiwaniu zapowiedzianego Mesjasza. Na drodze do Betlejem stanął im Herod, okrutny król, zapatrzony w swoją wielkość i bojący się o władzę. Trzej Królowie myśleli, że Herod wskaże im drogę do Zbawiciela, lecz on nic o Nim nie wiedział. Mędrcy z pomocą gwiazdy dotarli do Jezusa, złożyli Mu swoje dary: złoto, kadzidło i mirrę, lecz inną już drogą wrócili swoich domów. Nie donieśli Herodowi, gdzie jest nowo narodzony Król, albowiem dowiedzieli się o Jego złych zamiarach.

Trzej Królowie wrócili do siebie, przemienieni spotkaniem z Jezusem. My również mamy swoje drogi, którymi kroczymy przez życie. Drogi, na których prowadzi nas gwiazda – Opatrzność – Bóg. Na tych drogach jesteśmy bezpieczni, pomimo czyhających niebezpieczeństw. Znamy również drogi, na których nie ma Boga, ale są podszepty i pokusy złego ducha. Drogi te wydają się łatwiejsze, bo są bez wymagań i odpowiedzialności za swoje czyny, ale na końcu tych dróg, nie zawsze jest upragniony cel. Natomiast droga z Bogiem daje prawdziwe szczęście, ubogaca i przemienia tak samo, jak zostali odmienieni owi Mędrcy.

W Roku Wiary jesteśmy zaproszeni do odkrycia drogi do Boga. Logo tego roku przedstawia łódź, z której wychodzi maszt w formie krzyża, a na żaglu są symbole Eucharystii. Jest to dla nas zaproszenie, abyśmy wsiedli do łodzi, która symbolizuje Kościół – wspólnotę ludzi wierzących. W łodzi tej jesteśmy bezpieczni, ponieważ sternikiem jest sam Jezus, który uczy nas prawdziwej miłości. Z miłości do nas ofiarował swoje życie na krzyżu, a Jego Ojciec przyjął tę ofiarę. Żaglem tej łodzi jest Eucharystia. Spotkanie z Jezusem, który mówi: Bierz i jedz… Bierz i pij… moje życie i moje siły. 

O drodze z Jezusem ERM-owiczom przypomina piosenka roku. 

ERM-owicze drogę w Roku Wiary rozpoczęli w Rozdrażewie, 20 października 2012 roku, gdzie wspólnie prosili o przymnożenie wiary w obecność Jezusa w słowie Bożym, Eucharystii i drugim człowieku. Kolejnym miejscem, gdzie chcemy umacniać się na tej drodze będzie sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Będziemy tam chcieli wyrzec się złego i wyznać wiarę w Boga Trójjedynego. Już dzisiaj zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie, Diecezjalną Pielgrzymkę Eucharystycznego Ruchu Młodych i Dzieci rocznicowych po I Komunii Świętej do Świętego Józefa, która odbędzie się 31 maja 2013 roku (piątek po Bożym Ciele). Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie znany dziecięcy zespół Promyczki Dobra, który ubogaci naszą wspólną modlitwę.

Ks. Piotr Kowalek

 

Refren: Z Tobą Jezu, z Tobą żyć 

to szczęściarzem wielkim być

Szczęściarzem być – to żyć z Tobą, Panie mój

To żyć z Tobą Panie mój, Panie mój.

 

1. Przez próg wiary na pielgrzymi wejdę szlak

Na tę drogę, która całe życie trwa.

O, mój Jezu – to Ty dajesz życiu smak!

 

2. Dziś Twą solą, Panie, mnie uczynić chciej,

Niech Twe Słowo wzmacnia i prowadzi mnie.

O, w me serce, Panie mocną wiarę wlej!

 

3. Przez dar wiary jedno z Tobą jestem wciąż,

Żyć chcę w Tobie, zanieść innym łaskę Twą.

O, mój bracie, miłość z wiarą stale wiąż!

 

4. Gdy tak będzie, że w cierpienia wejdę mrok

Przez blask wiary w tajemnicy krzyża moc.

O, mój Panie, w Serce Twe skieruję wzrok!

 

Diecezjalna Pielgrzymka Eucharystycznego Ruchu Młodych i Dzieci rocznicowych po I Komunii świętej do Świętego Józefa 

31 maja 2013

godz. 11:00 - zawiązanie wspólnoty (park za bazyliką)

godz. 12:00 - Msza świętą  (w bazylice) 

godz. 13:30 - koncert zespołu Promyczki Dobra (park za bazyliką) 

ok. godz. 15:00 zakończenie spotkania posiłkiem. 

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!