TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 04 Kwietnia 2020, 22:53
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Uczmy się od dzieci refleksja z peregrynacji

Uczmy się od dzieci refleksja z peregrynacji

Wiadomość o tym, że do naszej parafii przybędzie Jasnogórska Pani w Jej Świętym Wizerunku napełniła moje serce radością. Już od samego początku postanowiłam dobrze przygotować się do tego niecodziennego i wyjątkowego wydarzenia. 

Cóż powinnam zrobić? Rozpocząć od dobrej spowiedzi – pomyślałam – aby z  czystym i przepełnionym miłością sercem oczekiwać na przybycie Matki Przenajświętszej. Starannie przestudiowałam „Program modlitewnego czuwania przed i w czasie nawiedzenia”, tak, aby każdego dnia móc uczestniczyć w tym podniosłym i niezwykłym dla wszystkich parafian wydarzeniu. Myślę, że tak naprawdę od naszego wewnętrznego przygotowania zależało to, czy było ono dla nas owocne. Wzruszenie, radość, wyjątkowość i niepowtarzalność chwili – to wszystko towarzyszyło mi w dniu spotkania z Jasnogórską Panią. Pasterka Maryjna, a później nocne czuwanie, mimo zmęczenia, dodawały sił, jakich nikt  i nic dać nie może. Nadszedł czas pożegnania. Gdy wracałam z synem zapytał: „I co teraz będzie?”. „Nic – odpowiedziałam – Matka Boża pojechała dalej, aby inni mogli się radować”. Zobaczyłam łzę płynącą po policzku mojego siedmioletniego syna. Nie sądziłam, że małe dziecko może tak świadomie przeżywać to wydarzenie. Później spotkałam się z różnymi opiniami, z zarzutami komercjalizacji tej podniosłej uroczystości. Jednak uważam, że jeśli właściwie i z sercem przepełnionym miłością przygotowaliśmy się do nawiedzenia, to prawdziwa radość ze spotkania z Maryją przyćmiła wszystko to, co może nie zawsze było właściwe,
a  działo się w tym czasie wokół nas. Wracam myślą do wzruszenia, które towarzyszyło mojemu synowi. Sądzę, że my dorośli, powinniśmy uczyć się od dzieci i przychodzić na spotkanie tak, jak one: mali, prości, bezgranicznie oddani, pokorni i wpatrzeni w tę JEDYNĄ – MATKĘ NAS WSZYSTKICH!

Anna z parafii św. Antoniego

z Padwy w Jarocinie

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!