TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 07 Sierpnia 2020, 17:58
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Tasiemki

Tasiemki

Prawdopodobnie w każdym domu, w którym są dzieci, są i pieczątki. Na pewno znajdziemy je w osiedlowym sklepie papierniczym, a w sklepach internetowych trafiają się nawet małe, stemplowe dzieła sztuki. Zachęcam do ich wykorzystywania, bo zazwyczaj trafiają do szuflady, gdzie leżą zapomniane.
Bardzo lubię naturalne tasiemki z pociętego płótna bawełnianego lub lnianego. Ozdobione prostymi pieczątkami mają wyjątkowy urok ozdób w stylu retro. Do czego można wykorzystać gotowe tasiemki? Od kilku lat ozdabiam nimi koszyczek do święconki i świece do chrztu. Naszywam je na ściereczki, ręczniki i obrusy. Wykorzystywałam do ozdabiania nogawek obciętych dżinsów i oczywiście do pakowania prezentów. Na tasiemkach można odbić imię obdarowanej osoby. Tasiemki nawinięte na drewnianą szpulkę mogą być pięknym prezentem dla osób, które lubią rękodzieło i wykonują własnoręcznie na przykład kartki. Jeśli zamiast tuszu użyjemy farby do tkaniny to stemple są bardzo odporne na spieranie.

Do wykonania tasiemek potrzebujemy:

tkaniny bawełnianej lub lnianej lub gotowej taśmy bawełnianej dostępnej w pasmanterii
farby do tkaninpieczątek lub korków od wina, z których można je przygotować. Zamiast gotowych pieczątek można samodzielnie wyciąć w korku prosty wzór gwiazdki, trójkąta, czy kropelki, najlepiej wykorzystywać korki naturalne, ładniej odbijają wzór. Sam korek to motyw kółka, ale takiego nieidealnego, z przecięciami. Materiał najlepiej pociąć po skosie, wtedy tasiemki tylko lekko postrzępią się i nie będą się pruły w nieskończoność. Farbę do tkanin nakładam na pieczątkę za pomocą kawałka gąbki do zmywania. Po ostęplowaniu zostawiam tasiemkę do wyschnięcia i dokładnie ją prasuję. W ten sposób farba zostanie w tkaninie na dłużej. Dodatkowo wzory można pokolorować pisakami do tkanin.

Opracowanie i zdjęcie
Karolina plebańska
dwatalenty.blogspot.com

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!