TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 22 Października 2020, 16:56
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Sukienka i książka

Sukienka i książka

Z nadejściem wiosny częściej zakładam spódniczki i sukienki. To wszystko oczywiście z powodu rosnącej temperatury i mojego wygodnictwa. Pewne rzeczy są jednak nieprzemijalne w ciągu całego roku. Słuchanie muzyki przed zaśnięciem, czytanie książek, koniecznie w łóżku i koniecznie z herbatą pod ręką. Kawa o poranku również jest aktualna, bo czemu nie? Można wprowadzać oczywiście różne innowacje, jak zmiana gatunku muzyki, chłodna herbata owocowa i spienianie mleka, aby wyszło latte. Mleczna pianka, sto mililitrów kawy i do tego syrop malinowy. Mniam!
Gdy nie mogę zasnąć i zdarza mi się usłyszeć o piątej rano śpiew ptaków, staram się wykorzystać taki czas na refleksje, na które jak zwykle w ciągu zabieganego dnia nie mam czasu. Bo wiecie co… pięć lat temu napisałam pierwszą powieść. Tak! To już ponad pięć lat. Od tamtej pory stworzyłam jeszcze kilka tekstów, jeden nawet nieco większy, ale nie miałam motywacji, by zamknąć w całość. Obiecuj ę, że się poprawię i zacznę coś nowego. Od podstaw. Po drodze zniechęcało mnie wiele osób i wiele wydarzeń, ale… może nie warto się na to oglądać i robić to, co się kocha. Kocham pisać, chyba już zauważyliście, Drodzy Czytelnicy?
Wiem. Za bardzo się jak zwykle rozpisuję, tak samo jak i rozgaduję. Rozpisałam się pięć lat temu na jakieś dwieście dwadzieścia stron i tak zostałam pisarką – debiutantką. Dziś na tę książkę patrzę z sentymentem. Dla mnie pierwsza powieść to jak pierwsze auto dla Roberta Kubicy. Na pewno od tamtego czasu wiele się we mnie zmieniło (na pewno jestem odważniejsza i bardziej bezpośrednia, co nie raz wychodzi mi bokiem) i … nawet się z tego cieszę. Życie nie może być cały czas takie samo, bo byłoby nudno, prawda? 220 stron o życiu koleżanki ze szkoły, której nadałam moje imię w książce. Trochę faktów, dwie łyżki wytrwałości, trzy szklanki wyobraźni i mamy całkiem długą historię.

Kasia Smolińska

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!