TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 24 Czerwca 2021, 11:32
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Pułapki demona

PUŁAPKI DEMONA

Tylko czarna magia jest czymś niebezpiecznym, biała to całkiem co innego. Harry Potter to świetna powieść dla dzieci. Wróżby andrzejkowe są podtrzymywaniem staropolskiej tradycji i przednią zabawą. Dom urządzony według zasad feng shui świadczy o ciekawej osobowości jego mieszkańca. Pierścień Atlantów? – dlaczego nie, przecież to tylko kawałek metalu. Oto wypowiedzi kilku ankietowanych przeze mnie anonimowo osób. A jak skomentowałby je egzorcysta ks. Edmund Szaniawski, marianin?

Jak w najprostszy sposób odróżnić moc dobra od mocy zła?
Ks. Edmund Szaniawski: Najkrócej rzecz ujmując – jeśli moc nie pochodzi od Boga, pochodzi od złego ducha, jakkolwiek byśmy jej nie nazywali. Działanie demona jest niszczące nawet wówczas kiedy daje pozory dobra. Bóg uwalnia, uzdrawia, daje pokój i światło. Ale najważniejsze jest to by pamiętać, że człowiek, który dał się oszukać Złemu, może znaleźć pomoc w Kościele przez posługę księdza egzorcysty. Jest wielu tzw. egzorcystów świeckich, którzy nie wyrzucają z człowieka złych duchów, ale jak twierdzą odprowadzają – i to odpłatnie! - dusze zmarłych. To nie tylko oszustwo, ale przede wszystkim sprowadzanie kolejnych problemów.

Miewa Ksiądz ponad tysiąc trzysta wizyt osób potrzebujących pomocy w ciągu roku. W Piśmie Świętym jest zdanie, które mówi, że nasz nieprzyjaciel jak lew ryczący krąży bacząc kogo pożreć. Nieprzyjaciel czyli diabeł. Jakie dziś, w XXI wieku, nieprzyjaciel zastawia na nas pułapki? Na jakie zagrożenia musimy zwracać uwagę?
Po pierwsze na satanizm, który jest największym zagrożeniem dla człowieka. Satanizm to nic innego jak odejście od Boga, sprzeciw wobec Jego woli, a zwrócenie się ku szatanowi, by zyskać obiecywaną kłamliwie wolność. Wejście do sekty satanistycznej czy nawet samo sprzyjanie satanizmowi czyni człowieka niewolnikiem zbrodni, rozpusty, różnych nałogów – prowadzi do nienawiści tego, co Boże.
Magia – czynienie zła poprzez rytuały, rzucane uroki, gusła i czary. Nie tylko czarna magia, ale również biała magia, która ma rzekomo służyć dobrym celom nie ma nic wspólnego z Bogiem. Jest posługiwaniem się mocami ciemności. Kolejne zagrożenie to spirytyzm, czyli wywoływanie duchów osób nieżyjących. Nie jest prawdą, że wywołując duchy sprowadzamy na Ziemię dusze naszych zmarłych. Kiedy człowiek umiera idzie do nieba, czyśćca albo piekła i nie ma możliwości powrotu. Duch, który pojawia się na skutek wywoływania to zły duch, który podszywa się pod ducha wzywanej osoby. To on odpowiada na pytania, on porusza talerzykiem. Osoby, które są dręczone po takich seansach spirytystycznych często zapadają na depresje, mają lęki, myśli samobójcze. Całkiem niedawno była u mnie kobieta z depresją, której nie można było wyleczyć. W trakcie rozmowy okazało się, że brała udział w takim seansie. Korzystanie z usług wróżek, tak bardzo u nas rozpowszechnione jest również bardzo niebezpieczne, bo za wróżką też stoi ktoś, kto nie jest od Boga. Ludzie chodzą do wróżek, bo np. chcą poznać swoją przyszłość, dokonać właściwego wyboru w sprawach sercowych lub materialnych. Nie wiedzą tymczasem, że wróżka nie może tej przyszłości znać. Przyszłość bowiem zależna jest od woli Boga i wyborów podejmowanych przez człowieka. A zły duch, który stoi za wróżką układa przez nią plan zdarzeń człowieka – zawsze niekorzystnych, a nieraz dramatycznych np. śmierć w rodzinie. To samo dotyczy horoskopów, numerologii czy astrologii.

Znajomy związany z New Age, przekonywał mnie kiedyś, że skoro Bóg stworzył gwiazdy, to również przez nie chce objawiać człowiekowi swoją wolę.
To manipulacja! Bóg objawił swoją wolę w Piśmie Świętym, dał nam się poznać  przez swojego Syna. Wracając jednak do tematu, zagrożeniem jest również zadawanie pytań poprzez wahadełka, różdżki np. czy mogę wyjść za tego mężczyznę czy nie, także wróżenie z kart, fusów, z ręki, z butów, lanie wosku.

Lanie wosku? Nawet w Andrzejki?
Tak, nawet w Andrzejki - człowiek traktuje wróżby jako zabawę, a zły duch wykorzystuje to, by wkraść się w jego życie. Korzystanie z usług bioenergoterapeutów i wszelkich innych uzdrowicieli odwołujących się do nieokreślonych energii. Efekty działania tych osób są takie, że mogą one wyleczyć z jakiejś określonej dolegliwości, natomiast ujawnią się inne choroby, a na dodatek pojawia się zamęt w życiu duchowym. Przestrzegam szczególnie przed uzdrowicielami, którzy posługują się metodą reiki!

Kontrowersyjna jest ostatnio nawet homeopatia.
Twórca homeopatii Samuel Hanemann był spirytystą. Proces tworzenia leków homeopatycznych również odwołuje się do mocy, która nie pochodzi od Boga. Doświadczenie egzorcystów pokazuje, że osoby które przez długi czas zażywają środki homeopatyczne skarżą się na niemoc duchową i różne dolegliwości organiczne.

A co z Feng-Shui?
Choć wszystkie te zagrożenia mają różny charakter, mają to samo źródło: stoi za nimi moc, która nie pochodzi od Boga. W przypadku Feng-Shui wchodzimy w zabobonną mentalność. Nie możemy przestawić tapczanu, bo ściągniemy na siebie nieszczęście, nie możemy przesunąć biurka w firmie, bo zbankrutujemy,  zasady feng-shui nas ograniczają, zniewalają. A przecież nasze życie nie zależy od tego, czy stół będzie stał pod oknem czy pod ścianą. Niebezpieczeństwem są też wszelkiego rodzaju amulety. W tym bardzo ostatnio popularny pierścień Atlantów. Ma on rzekomo chronić przed wszelkimi niepowodzeniami, a tymczasem zwyczajnie je przyciąga. Spotkałem się z osobami, które  nosząc ten pierścień doświadczyły pasma niepowodzeń: wypadki, choroby, rozbicie małżeństwa. Mówiąc o amuletach mam również na myśli, pentagramy, figurki Buddy, słoniki z podniesioną lub opuszczoną trąbą, czy modne ostatnio figurki żab.

Czy jest coś, co w szczególny sposób zagraża młodym ludziom, dzieciom? Przed czym ich należy strzec?
Wspomniane już przeze mnie rzeczy dotyczą i młodych i dorosłych. Ale szczególną uwagę należy zwrócić na internet, który jest źródłem wielu treści okultystycznych np. Biblia szatana. Także na czasopisma, gry komputerowe czy muzykę heavy-metalową.
Wielu młodych ludzi bardzo irytuje kiedy mówi się, że słuchanie tej muzyki może im szkodzić.
Proszę zwrócić uwagę na specyfikę tej muzyki. Można zaryzykować stwierdzenie, że to antymuzyka, muzyka jest źródłem piękna, przyjemności. Tymczasem metal to dysharmonia. Kiedy młodzi wychodzą z koncertu metalowego dewastują co napotykają po drodze. Spotkałem się z młodym chłopakiem, który słuchał metalu i nie wiadomo skąd pojawiły się w nim myśli samobójcze. Po za tym wiele utworów heavy-metalowych ma treści satanistyczne.
5 lat temu Benedykt XVI i naczelny egzorcysta Watykanu ks. Amorth, wyrazili się krytycznie o Harrym Potterze. Papież stwierdził, że lektura może zniszczyć w dziecku wiarę, która nie zdążyła się rozwinąć.
Pottera przedstawia się jako miłego czarodzieja. Tomy jego przygód jako baśnie, ale gdy książki pani Rowling obedrze się z baśniowości zobaczymy przedszkole magii. A od tego prosta droga do okultyzmu. Kto zaś trwa w wierności Bogu otrzymuje pokój i dobro, bo „Bóg jest miłością”.

rozmawiała Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!