TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 07 Sierpnia 2020, 18:01
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Papier do szycia i prania

Papier do szycia i prania

Saszetki, które widać na zdjęciu zostały uszyte z papieru. Jest to specjalnie impregnowany papier, który zastępuje skórę. Sprawdzi się przy szyciu portfeli, okładek i torebek, lub wzmacnianiu ich brzegów.

Ciekawie wygląda jako osłonki na doniczki, zwłaszcza, że występuje w wielu kolorach i fakturach. Szycie papieru nie jest trudne, dobrze sprawdzą się igły do skóry. Najlepiej jednak tworzyć z niego rzeczy proste, zwłaszcza na początku. Niestety nie można poprawić szwu na papierze, ponieważ po przeszyciu powstają trwałe ślady. Brzegi tego materiału nie strzępią się, dlatego jest wyjątkowo przyjazny do szycia ręcznego, do przepychania igły przydatny będzie naparstek. Impregnowany papier jest sztywny jak brystol, mokry staje się bardziej elastyczny, dlatego przed odwracaniem uszytych rzeczy warto go namoczyć, aby zapobiec rozerwaniu. Podczas suszenia uszyta rzecz prostuje się i nabiera właściwego kształtu. Jest to bardzo ciekawy materiał i dla mnie osobiście nowość, którą bardzo chciałam podzielić się z Czytelnikami.

Do uszycia dużej saszetki potrzebowałam dwa kawałki papieru 20 cm na 26 cm i zamek o długości 30 cm. Na jeden z nich naszyłam napis odbity z pieczątek. Użyłam do tego farby do tkanin i utrwaliłam go prasując gorącym żelazkiem. Po namoczeniu papieru napis pozostał niezmieniony.
Następnie wszywamy zamek. Jeśli mamy wprawę w szyciu, to szwy ładnie wyglądają w kolorze kontrastowym
do papieru. Jeśli jednak zaczynamy przygodę z igłą, lepiej jest wybrać nici pod kolor materiału, wtedy krzywy szew nie będzietak widoczny.
Pozostałe boki saszetki zszywamy na lewej stronie, a następnie przeszywamy narożnik formując dno. Przeszycie to wykonujemy w odległości 1,5 cm od rogu, róg przycinamy. Saszetkę moczymy chwilę w wodzie, odwracamy na prawą stronę i suszymy.

Opracowanie i zdjęcie
Karolina plebańska
dwatalenty.blogspot.com

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!