TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 15 Października 2019, 06:44
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Oddaj klucz do swojego serca Jezusowi

Oddaj klucz do swojego serca Jezusowi

klucz do serca

Drogie dzieci, czy zastanawialiście się, w jakim celu trzeba otworzyć swoje serce Jezusowi i czym? Sekretem są klucze, które każdy z nas otrzymuje od Boga, można nimi otworzyć nasze życie, dom i serce i napełniać pięknem Jego obecności. Otwarte serce, to jak otwarte drzwi do naszego domu, jeśli komuś ufamy, otwieramy przed nim swe serce. Eucharystyczny Ruch Młodych zaprasza Cię na spotkanie do Nowych Skalmierzyc, gdzie wspólnie powiemy Chrystusowi: „Panie, oddaję Ci wszystkie klucze od mojego życia, moich spraw, rządź nimi”.

Klucz, na pewno już to wiecie, służy do otwierania drzwi, szafek, jest też klucz do odpowiedzi lub wiolinowy, ale te najważniejsze klucze, których nigdy nie zobaczymy otwierają nasze serca Jezusowi Chrystusowi.

Miłość to jeden z kluczy, który otwiera drzwi naszych serc, którymi wchodzi Jezus. On, pełen miłości oczekuje od nas, abyśmy w naszym życiu kierowali się prawdą, miłością, wiernością, wrażliwością oraz umieli słuchać Jego głosu. Serce to nasze centrum uczuć, myśli. Nikt z nas nie potrafiłby żyć bez Niego, człowiek nie żyje jeśli innych nie obdarowuje  sercem, czyli dobrymi myślami, uczuciami, czynami.

Przebaczenie jest kolejnym kluczem do naszego serca. Często na naszej drodze pojawiają się przeróżne przeszkody. Jedną z nich jest brak przebaczania naszym kolegom, przyjaciołom, rodzicom. Jeśli nie będziemy umieć przebaczać, nie będziemy umieli przeżywać radości i nie będziemy wzrastać duchowo. Gdyby każdy z nas umiał w swym sercu przebaczać, tak jak nas uczy Jezus nie bylibyśmy często nieznośni, pełni złości i odpychający. Przebaczenie to otulenie mojego bliźniego płaszczem miłości, przytulenie go do siebie i danie mu swojego ciepła płynącego z naszego serca.

Drogie dzieci nasze życie można porównać do długiego pociągu, na który składa się wiele wagoników. Człowiek przygnieciony wieloma obowiązkami w szkole, domu i doświadczeniami, często resztką sił pcha swoje wagoniki do przodu. Z czasem, gdy jest mu coraz ciężej odczepia kolejne wagoniki pozbywając się czegoś, co jest wartościowe. W ten sposób wydaje mu się, że jest mu lżej. Tymczasem wagoników nie należy pchać, ale ciągnąć. W życiu takiej osoby brakuje lokomotywy, którą dla nas pragnie być Jezus Chrystus.

To Jezus bierze na siebie nasze ciężary i pomaga je nam dźwigać i żeby tak się stało potrzebna jest nam wiara, którą trzeba pielęgnować. Do takiej pielęgnacji jest nam potrzebne bycie blisko Jezusa, które może wam zapewnić Wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych, ona pozwoli wam patrzeć na świat oczyma Chrystusa. Dzięki Niemu nauczymy się mocą Chrystusową pokonywać to, co nam przeszkadza w pełni żyć. Stając się coraz bardziej silni doczepiamy odstawione gdzieś na boczny tor wagoniki. 

Wiara jest mocą człowieka i kolejnym kluczem otwierającym nasze serca. Każdy z nas często popełnia zło, upada, odchodząc od Boga, w sakramencie spowiedzi kapłan nakłada na nas pokutę. Nasza pokuta nie powinna ograniczać się tylko do odmówienia modlitwy, warto wyciągnąć wnioski z popełnianego zła. Warto też pomyśleć o wynagrodzeniu Panu Bogu i bliźniemu za popełnione zło, np. praktykując pierwsze piątki miesiąca. Gdy ktoś grzeszy, osłabia cały organizm. Jezus pragnie nas umacniać i oczyszczać swoją Krwią jednak trzeba do Niego przyjść i chcieć podjąć pracę nad sobą, a On nam pomoże. 

Pokuta jest drogą do Boga, która jest kolejnym kluczem. Drogie dzieci jak widzicie posiadamy wiele kluczy, które pozwalają nam otworzyć serce dla Jezusa, aby je jeszcze lepiej poznać Eucharystyczny Ruch Młodych zaprasza Was na spotkanie do Nowych Skalmierzyc 9 czerwca (sobota). Będziecie mieli okazję poznać historię cudu Eucharystycznego, który tam się wydarzył, uczestniczyć w Eucharystii, spotkać się z Ks. Biskupem. Na pewno nie zabraknie śpiewu i zabaw. Pamiętajcie zabierzcie ze sobą symboliczny klucz do Waszych serc, który ofiarujecie Jezusowi i oczywiście dobry humor. Króluj nam Chryste!

Animatorka Małgośka

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!