TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 13 Lipca 2020, 16:55
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Najprostsza spódnica

Najprostsza spódnica

Gdy już opanujemy podstawowe ściegi na maszynie warto uszyć coś, co może być używane. To bardzo motywujące do dalszej nauki, nawet jeśli nie będzie doskonałe. Większość osób zaczyna swoją przygodę od poszewki na poduszki, ale równie dobrze można zacząć od prostej spódnicy.

Chociaż potrafię już uszyć trudniejsze modele to właśnie takie dwie spódnice to podstawa mojej wiosenno-letniej garderoby. Świetnie sprawdzają się z prostą bluzką, butami sportowymi lub bardziej eleganckimi. W zależności od tkaniny zmienia charakter. Wiskoza to materiał lejący i miękki, nie gniecie się mocno, idealny na letnie kreacje. Len jest sztywniejszy, idealny dla miłośników naturalnych tkanin. Batyst (widoczny na zdjęciu) to delikatna, zwiewna tkanina, niestety zazwyczaj przeźroczysta. Idealny na halki lub zwiewne kreacje, które jednak takiej halki będą potrzebowały. Wybór jest ogromny i taka najzwyklejsza spódnica wcale nie musi być zwykła.

Wykonanie

W celu uszycia prostej spódnicy przygotowujemy: kawałek tkaniny o szerokości minimum 10 cm większej niż obwód bioder w najszerszym ich miejscu. I długości 10 cm większej niż ta, którą chcemy uzyskać.

Obszywamy na maszynie (np. zyg-zakiem) dwie strony tkaniny, każdą oddzielnie, a następnie zszywamy ją aby powstała tuba. Rozprasowujemy zapasy szwów na boki.

Przygotowujemy tunelik na gumkę. Zaprasowujemy górę spódnicy podwójnie. Najpierw na 1 cm, a następnie na szerokość na 3,5 cm (szerokość gumki i dodatkowo 0,5 cm). Przypinamy szpilkami i przeszywamy tunelik dookoła spódnicy. Najlepiej wykonać jeszcze dodatkowe przeszycie ok. 2 mm od górnego brzegu, dzięki temu gumka nie będzie się przekręcała.

Nożyczkami delikatnie rozpruwamy szewek do wciągnięcia gumki. Dzięki przeszyciom otwór nie będzie się powiększał. Wciągamy gumkę, dopasowujemy do swoich wymiarów i zszywamy. Na końcu pozostaje przymierzyć spódnicę i podobnie jak w przypadku tunelika podwinąć ją podwójnie. W tym celu zaprasować dół na 1 cm, następnie 2-3 cm i przeszyć. Model, który jest widoczny na zdjęciach to halka, stąd wąska gumka i nie podwinięty dół spódnicy.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!