TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 18 Lutego 2020, 21:01
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Echa poprzednich numerów 12(316)

20.08.10

Echa poprzednich numerów

W numerze 6(310) publikowaliśmy informacje związane z ogłoszeniem wyroku w sprawie ks. red. Marka Gancarczyka. Niedawno zwrócił się do nas dr inż. Antoni Zięba, 
prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przekazując swój list otwarty do sędziny Ewy Tkocz, w którym napisał m.in.. „Z wielkim bólem przyjąłem ogłoszony przez Szanowną Panią Sędzię wyrok w sprawie ks. red. Marka Gancarczyka, pozwanego przez p. Alicję Tysiąc. Pragnę podkreślić swój sprzeciw. Aborcja to przerwanie życia człowieka w okresie jego prenatalnego rozwoju tj. od poczęcia do urodzenia dziecka. Aborcja jest więc zabójstwem człowieka. Jeśli ktoś dokonuje zabójstwa człowieka, to nie tylko może, ale powinien być nazwany zabójcą.
Pisemne uzasadnienie wyroku dotarło do opinii publicznej prawie dokładnie w 20. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. W tej Konwencji zapisano m.in.: „Art. 6. ust. 1. Państwa - Strony uznają, że każde dziecko ma wrodzone prawo do życia”, a w preambule tej Konwencji czytamy: „...dziecko z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”. Polska ratyfikowała Konwencję o Prawach Dziecka 7 lipca 1991 roku”.

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!