TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 19 Lutego 2020, 08:30
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Domowe kosmetyki

07.05.18

Domowe kosmetykipuder kosmetyczny

Dzisiaj chciałabym zachęcić was do przygotowywania kosmetyków w domu. Proponuję rozpocząć od prostych proszków myjących. W ich skład wchodzą łatwo dostępne składniki, a działanie naprawdę może zaskoczyć. Okazuje się, że preparaty o tajemniczych oznaczeniach nie są niezbędne, żeby umyć twarz. Do przygotowania balsamu czy kremu, potrzeba więcej składników, ale wiele z nich znajdziemy w domu. Nie jest to skomplikowane zadanie, nadal wystarczy nasza kuchnia, garnki i słoiczki. Kosmetyki przygotowane w domu nie będą transportowane na duże odległości, nie będą też zalegały w magazynach i na sklepowych półkach, dlatego nie potrzebują konserwantów i utrwalaczy. Poza tym, że są przyjazne dla środowiska, są także przyjazne dla skóry i portfela.

Puder myjący z lawendą:
4 łyżki płatków owsianych
2 łyżki suszonych kwiatów
lawendy (do kupienia
w aptece lub zielarni)
2 łyżki sody oczyszczonej

Puder myjący z migdałami:
4 łyżki płatków owsianych
4 łyżki migdałów
2 łyżki glinki kosmetycznej
(do kupienia w drogerii,
można użyć każdego rodzaju,
w zależności od upodobań)

Składniki umieszczam w blenderze kielichowym i miksuję. Ja używam zwykłego blendera ręcznego z pojemnikiem. Stopień rozdrobnienia zależy od upodobań. Im drobniejszy puder tym delikatniejszy.
Do mycia wystarczy nasypać niewielką ilość pudru na dłoń i dolać wody. Oba pudry nadają się do mycia twarzy. Jeśli kogoś zainteresuje domowa produkcja kosmetyków to polecam zajrzeć na tematyczne strony internetowe i kanały filmowe.

Opracowanie i zdjęcie Karolina Plebańska
dwatalenty.blogspot.com

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!