TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 03 Sierpnia 2020, 14:23
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Abażur ze sznurka

Abażur ze sznurka

Tytuł dzisiejszego artykułu z powodzeniem można wykorzystać do ćwiczeń logopedycznych. Natomiast samą technikę wykonania do integracji sensorycznej. Praca jest prosta i daje wiele możliwości wykorzystania. Wystarczy balon, klej wikolowy i sznurek lub nitka i można wyczarować wiele ozdób do mieszkania. Jeśli mamy niepotrzebny sznur lampek, kolorowe kulki z kordonka czy muliny pozwolą nam zrobić bardzo przyjemne oświetlenie pokoju, nie tylko na święta. Do przygotowania małych kulek sprawdzą się baloniki na wodę. Do większych, jak abażur, wystarczy zwykły balon. Pięknie wygląda kilka takich abażurów obok siebie. To ozdoba, która przykuwa wzrok i można eksperymentować z różnymi kolorami sznurka, bo koszt wykonania jest niewielki. Można go opleść gęsto lub przeciwnie. Wbrew pozorom jego konstrukcja jest sztywna i wytrzymała. 

Do przygotowania abażuru potrzebujemy:

  • balon
  • klej wikolowy 100ml
  • woda 25 ml
  • sznurek ok. 15 m
  • pudełko po surówce

Balon nadmuchujemy do pożądanej wielkości, ten ze zdjęcia ma ok. 55 cm obwodu. Na balonie rysujemy pisakiem koło, przez które przejdzie oprawka żarówki po jednej stronie oraz duże, które będzie dolną częścią abażuru. W pudełku mieszamy klej z wodą, w zamknięciu robimy otwór. 

Sznurek dokładnie moczymy w kleju, a końcówkę przeciągamy przez wieczko. Powoli owijamy balon sznurkiem omijając narysowane koła. Balon ze sznurkiem pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia opierając go na słoiku. 

Po całkowitym wyschnięciu balon przebijamy i wyjmujemy. Abażur jest już gotowy.

Opracowanie i zdjęcie Karolina Plebańska
dwatalenty.blogspot.com

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!