– Chcę razem z wami modlić się, drodzy bracia, o umocnienie w tych trudnych doświadczeniach starszego wieku, ale też chcę modlić się, żebyście umieli podjąć to doświadczenie z Jezusem – mówił bp Damian Bryl do księży emerytów, którzy 22 maja w Sanktuarium Pani Skalmierzyckiej przeżywali dzień skupienia.