TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Czerwca 2026, 12:01
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Diecezja

Festyn rodzinny w Ostrowie
Nadesłane
Festyn rodzinny w Ostrowie

7 maja w Parku Miejskim Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo zorganizowało 34. Festyn Rodzinny.

Wpatrzeni w Chrystusa
Arleta Wencwel - Plata
Wpatrzeni w Chrystusa

4 czerwca Kościół katolicki czci uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem, której to nazwa w dawnych wiekach brzmiała festum Eucharistiae, czyli „święto Eucharystii”.

Niedziela Różańcowa w Pogrzybowie
Nadesłane
Niedziela Różańcowa w Pogrzybowie

31 maja w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie była jednocześnie Niedzielą Różańcową i nawiązywała do jubileuszu 200 - lecia założenia pierwszej Róży różańcowej 8 grudnia 1826 r. przez bł. Paulinę Jaricot. 

Od pasji do sukcesu
Ewa Kotowska-Rasiak
Od pasji do sukcesu

Wyjątkowe wyróżnienie otrzymała Renata Marciniak, nauczycielka  Szkoły Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka z Sobótki za zaangażowanie w projekcie „Mój Szkolny Kolega z Misji”.

Z Brzeźnia na Jasną Górę
Nadesłane
Z Brzeźnia na Jasną Górę

22 maja dzieci z naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej uczestniczyły w autokarowej pielgrzymce dziękczynnej do Częstochowy, aby podziękować za dar sakramentu Eucharystii i zawierzyć siebie opiece Matki Bożej.

Rocznicowe spotkanie
Nadesłane
Rocznicowe spotkanie

17 maja 1981 r. w katedrze opolskiej 33 młodych mężczyzn przyjęło święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa A. Nossola. 20 maja 2026 r. 14 z nich spotkało się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komorznie, aby wspólnie świętować 45-lecie posługi kapłańskiej.

Dzień życia rodziny
Ewa Kotowska-Rasiak
Dzień życia rodziny

Na rozpoczęcie Diecezjalnego Dnia Życia i Rodziny bp Damian Bryl przewodniczył Mszy św. w intencji rodzin w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu.

Dbajmy o ducha jedności 
Renata Jurowicz
Dbajmy o ducha jedności 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Ostrowie rozpoczęła się koncelebrowaną Mszą św. w kościele św. Antoniego Padewskiego, której przewodniczył ks. bp Damian Bryl.

Służcie modlitwą wstawienniczą
Ewa Kotowska-Rasiak
Służcie modlitwą wstawienniczą

– Drodzy księża chciałbym prosić, żebyście służyli młodszym pokoleniom kapłanów dobrą radą, żebyście na miarę swoich sił angażowali się w pomoc księżom proboszczom – mówił bp Damian Bryl do księży przechodzących na emeryturę.

Zakorzenieni w Chrystusie
Arleta Wencwel - Plata
Zakorzenieni w Chrystusie

– Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy, że tych czterech diakonów kilka lat temu miało tak wrażliwe serce, żeby rozeznać to Boże ciche powołanie.

Noc Ducha Świętego
Arleta Wencwel - Plata
Noc Ducha Świętego

23 maja w wigilię Zesłania Ducha Świętego parafia Bożego Ciała przeżywała Noc Ducha Świętego. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20.00, wierni zgromadzili się w świątyni na uwielbieniu

Pieszo do Sadowia 
Renata Jurowicz
Pieszo do Sadowia 

Grupa Zielona z ostrowskiej konkatedry po raz 11. pielgrzymowała pieszo w czwartą sobotę maja do Matki Bożej Pięknej Miłości, której obraz znajduje się w świątyni w Sadowiu.

Uczniowie - misjonarze
Nadesłane
Uczniowie - misjonarze

Pod hasłem „Uczniowie - misjonarze” odbyła się 23 maja 27. Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Młodzi pielgrzymi z Blizanowa i okolic z diecezji kaliskiej pielgrzymowali już kolejny raz. O godzinie 15 rozpoczęto spotkanie Koronką do Miłosierdzia Bożego. 

Od Maryi w Dniu Matki
Nadesłane
Od Maryi w Dniu Matki

26 maja w Dniu Matki z parafii Zwiastowania NMP w Dębe (Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni i Opiekunki Rodzin) do stolicy udała się grupa 52 osób. 

Wiara prowadzi do zbawienia
Nadesłane
Wiara prowadzi do zbawienia

16 maja to dzień 369. rocznicy męczeńskiej śmierci jezuity św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, ewangelizującego głównie na Polesiu. Tego dnia w Radłowie na terenie przykościelnym ks. proboszcz Łukasz Kręczyński dokonał poświęcenia figury świętego męczennika.

„Józefów” poświęcony
Ewa Kotowska-Rasiak
„Józefów” poświęcony

– Ten dom ma być miejscem przyjaznym, w którym każdy zostanie dobrze przyjęty, by potem mógł promieniować duchem Nazaretu – mówił bp Damian Bryl, który 23 maja przewodniczył Mszy św. w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie. 

Święto muzyki chóralnej
Arleta Wencwel - Plata
Święto muzyki chóralnej

31 maja, w sanktuarium św. Józefa odbyła się  33. edycja Carmen Sacrum Festival. W regionalnym święcie muzyki chóralnej, bo tym jest festiwal, uczestniczyły cztery zespoły z terenu Wielkopolski.

O proboszczu sprzed 100 lat
Nadesłane
O proboszczu sprzed 100 lat

31 maja w naszej świątyni dziękowaliśmy za kapłaństwo służebne śp. ks. Apoloniusza Lutoborskiego, byłego proboszcza tutejszej parafii w 100. rocznicę jego śmierci. Wcześniej 3 maja sprawowana była w jego intencji Msza Święta.

Rowerem do Świętego Józefa
Ewa Kotowska-Rasiak
Rowerem do Świętego Józefa

Prawie 100 rowerzystów przyjechało do Kalisza na odpust Opieki św. Józefa w ramach IV Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej do św. Józefa. Pomysłodawcą pielgrzymki jest biskup kaliski Damian Bryl.

Pod opieką św. Józefa
Ewa Kotowska-Rasiak
Pod opieką św. Józefa

– Chciejmy nasze życie konfrontować z Bożym Słowem. Drodzy, nie ma lepszego drogowskazu, nie ma lepszego słowa dla nas niż Boże Słowo – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który 7 czerwca przewodniczył Sumie odpustowej ku czci Opieki Świętego Józefa.