TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Czerwca 2026, 13:06
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Rocznicowe spotkanie

Rocznicowe spotkanie

17 maja 1981 r. w katedrze opolskiej 33 młodych mężczyzn przyjęło święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa A. Nossola. 20 maja 2026 r. 14 z nich spotkało się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jadwigi Śląskiej w Komorznie (parafia Trójcy Świętej w Krzywiczynach), aby wspólnie świętować 45-lecie posługi kapłańskiej.

Z diecezji opolskiej byli to: ks. Albert Glaeser, ks. Rudolf Golec, ks. Jan Konik, ks. Manfred Lubczyk, ks. Norbert Mikler, ks. Joachim Piecuch, ks. Piotr Pierończyk, ks. Jan Polok, ks. Dominik Rybol, ks. Hubert Sklorz, ks. Alojzy Wojnar, a z diecezji gliwickiej ks. Helmut Ekert i ks. Piotr Klemens. Organizatorem spotkania kursowego był w tym roku ks. Bernard Płaszczyk, który jako jedyny z grupy został inkardynowany do nowo utworzonej w 1992 r. diecezji kaliskiej. Prezbiterzy modlili się za swoich kursowych kolegów, którzy nie mogli dotrzeć na spotkanie, także za tych, którzy obrali inną drogę życiową oraz za tych, którzy odeszli już do domu Ojca: śp. ks. Bernarda Poloka, śp. ks. Andrzeja Górę, śp. ks. Huberta Mańczyka i śp. ks. Henryka Stańka. Tematem przewodnim, który towarzyszył Eucharystii była modlitwa arcykapłańska, która została odczytana w liturgii Słowa na ten dzień. Duch Święty nie mógł tego lepiej wymyślić. 

Po Mszy Świętej kapłani połączyli się jeszcze ze swoim kolegą ks. Wiktorem Tarnawskim, który jest misjonarzem w Puerto Rico, aby choć w ten sposób mógł świętować wraz z nimi. Nie zabrakło życzeń i podziękowań. 

Asia i Monika

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!