TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Stycznia 2021, 01:24
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Z-gotujmy radosne Święta

Z-gotujmy radosne Święta

Skalmierzyce. Działająca przy parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej grupa o nazwie „Kucharzyki” zajmuje się zwykle przygotowywaniem posiłków podczas różnych parafialnych uroczystości. Każdego roku w grudniu Kucharzyki uświetniają wigilijnymi potrawami organizowany przy parafii kiermasz rękodzieła. Niestety w tym roku pandemia uniemożliwiła tego typu działalność.

Dlatego też grupa Kucharzyków, wspólnie z ks. proboszczem Sławomirem Nowakiem postanowiła zorganizować akcję charytatywną pod hasłem „Z-gotujmy radosne Święta. Akcja inspirowana była „Szlachetną Paczką" jednakże swoim zasięgiem obejmowała obszar skalmierzyckiej parafii. Wsparcie otrzymały trzy najbardziej potrzebujące rodziny, wytypowane przez Ks. Proboszcza przy współudziale pracowników MGOPS. Ideą akcji było nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych tychże rodzin, ale także sprawienie im drobnych przyjemności, podarowanie czegoś, co wykracza poza podstawowe potrzeby, czegoś co spowoduje błysk radości w oku. Dlatego też prowadzona była nie tylko zbiórka artykułów żywnościowych i przemysłowych, ale także zbiórka datków finansowych na zakup potrzebnych artykułów.

Początkowo były obawy, czy uda się sprostać postawionemu wyzwaniu. Potrzeby wydawały się spore, akcja organizowana po raz pierwszy, bez doświadczenia. Okazało się jednak, że ludzi o dobrym sercu jest wielu. Odzew ze strony parafian i nie tylko parafian przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji. 20 grudnia dostarczone zostały przygotowane prezenty. Rodziny otrzymały sprzęt agd, pralkę, kuchenki gazowe, drobne agd, jak. np. czajnik, mikser itp. Ponadto dzieciom zakupiono sprzęt ułatwiający naukę w obowiązującym aktualnie systemie zdalnym. Tam, gdzie była taka potrzeba dostarczono również sporo artykułów żywnościowych i kosmetycznych oraz chemię gospodarczą. Młodsze dzieci otrzymały wymarzone zabawki, starsze odzież i inne osobiste drobiazgi. Również dla dorosłych przygotowano drobne upominki. Zaskoczenie obdarowywanych było ogromne, tym bardziej, że nie mieli wcześniej świadomości, iż zostali wytypowani do akcji, a skala otrzymanych prezentów z pewnością mogła zaskoczyć. Uśmiech na ich twarzach, radość w oczach były najpiękniejszym podziękowaniem dla organizatorów akcji. Również pozytywne przyjęcie akcji przez parafian było bardzo krzepiące i pokazało, że potrafimy się dzielić, a los potrzebujących nie jest nam obojętny.

Śmiało można powiedzieć, że „Kucharzyki” i ks. Sławomir Nowak z-gotowali radosne Święta i to nie tylko potrzebującym, którzy otrzymali tak duże wsparcie materialne, ale również sobie, bo przecież pomaganie sprawia ogromną radość.

Małgorzata John

 

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!