TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Czerwca 2026, 13:07
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Z Brzeźnia na Jasną Górę

Na Jasnej Górze 

22 maja dzieci z naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej uczestniczyły wraz z rodzicami i opiekunami w autokarowej pielgrzymce dziękczynnej do Częstochowy, aby podziękować za dar sakramentu Eucharystii i zawierzyć siebie opiece Matki Bożej. Po Mszy św. odprawiono Drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich, a następnie zwiedzano sanktuarium maryjne.

Kolejnym punktem pielgrzymki było położone nieopodal Jasnej Góry Sanktuarium „Dolina Miłosierdzia”, gdzie modliliśmy się Koronką w Godzinie Miłosierdzia. Byliśmy też w Kościele św. Barbary oraz w kaplicy z cudownym źródełkiem. Dziękujemy ks. Piotrowi i pani katechetce Ani za organizację i przewodnictwo pielgrzymki. Był to dla nas czas radosnego przeżywania wiary we wspólnocie w połączeniu ze zwiedzaniem, modlitwą i integracją przy sprzyjającej pogodzie.

Pielgrzymka nasza odbyła się na kilka dni przed Dniem Matki. Z tej okazji naszym ziemskim matkom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Trójcy Przenajświętszej, natomiast zmarłym matkom nieba. Mamę kocha się przez całe swoje życie niezależnie, czy ona jest fizycznie z nami, czy odeszła już do wieczności. Jednak kiedy jej już nie ma, to dochodzi jeszcze tęsknota za nią i pragnienie, aby choć na chwilę można było cofnąć czas. I właśnie wtedy z pomocą przychodzi nam Maryja, która przejmuje wówczas rolę naszej ziemskiej mamy. Życzymy, aby nad wszystkimi matkami po obu stronach życia, czyli ziemskiego i wiecznego, czuwała i swą matczyną opieką otaczała najpiękniejsza z matek – Maryja. 

Halina Elżbieta Ziarniak

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!