TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Czerwca 2026, 13:05
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Uczniowie - misjonarze

Uczniowie - misjonarze

Pod hasłem „Uczniowie - misjonarze” odbyła się 23 maja 27. Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Młodzi pielgrzymi z Blizanowa i okolic z diecezji kaliskiej pielgrzymowali już kolejny raz. O godzinie 15 rozpoczęto spotkanie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie były świadectwa studentów, występy zespołu „Lumen” oraz przemowy misjonarzy posługujących w różnych zakątkach świata.

Centralnym punktem spotkania o godz. 18 była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Tomasz Sztajerwald. Duchowny podkreślił, abyśmy byli misjonarzami w swoich środowiskach, a święci niech będą przewodnikami na naszych drogach. Mówił, abyśmy słuchali rad rodziców, dziadków, przewodników duchowych, aby tym sposobem zadbać o swoje zbawienie i nie być niewolnikiem grzechu. Pod koniec Eucharystii o. Rydzyk poprosił młodzież z Kielna, która uczestniczyła w pielgrzymce, o której ostatnio było bardzo głośno w mediach społecznościowych. To ci młodzi ludzie stanęli w obronie profanacji krzyża i wartości religijnych w szkole. Niech postawa i świadectwo młodych będzie dla nas wszystkich wzorem do naśladowania. Takich Polaków nam potrzeba. Na zakończenie nastąpiło zawierzenie Matce Najświętszej, aby prowadziła nas do Jezusa.

Dziękujemy Panu Bogu za młodzież, bo przecież to nasza przyszłość. Dziękujemy za łaskę pielgrzymowania, za spotkanie, za wspólną modlitwę i cudownie spędzony czas. 

Pielgrzym

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!