TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 10 Lipca 2020, 01:11
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Transmisja niedzielnej Mszy św.

- Niewidomy to każdy kto swoje życie widzi tylko po ludzku. Kiedy pozwalamy, aby dokonał się w nas proces przemiany to zaczynamy widzieć sprawy po Bożemu – mówił 22 marca ks. kanonik Marcin Papuziński, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej transmitowanej przez Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

W homilii Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu odwołując się do dzisiejszej Ewangelii mówiącej o uzdrowieniu niewidomego przy sadzawce Siloam podkreślał, że każdy człowiek w sakramencie chrztu świętego wchodzi na drogę światłości. - Nasza chrzcielna konsekracja jest momentem, w którym zaczynamy oczami duszy poznawać Boga i wchodzimy na tę drogę, ale Pan Bóg zostawia nam naszą wolność, a więc na tej drodze możemy zrobić różne rzeczy, także te złe. Paradoksalnie Pan Bóg nie zatrzymuje się nad naszym grzechem w życiu, ale zatrzymuje się nad nami, aby nam grzesznikom podarować swoje miłosierdzie, swoje przebaczenie, swoje uzdrowienie po to, aby nawet we mnie grzeszniku objawiła się chwała Pana Boga – powiedział Kaznodzieja.

Zachęcał wiernych, aby we wszystkich okolicznościach swojego życia zwracali się do Pana Boga. - Nasza droga z ciemności do światła rozpoczęta w sakramencie chrztu świętego przechodzi przez różne doświadczenia życia, przechodzi przez ciemności grzechu, ciemności niewiary, także przez różne doświadczenia, które obecnie dotykają nas bardzo mocno osobiście, kiedy widzimy jak świat cały zmaga się z chorobą, epidemią, ale kiedy utkwimy nasze oczy w Panu Bogu możemy być pewni, że nawet przez ciemne doliny Pan Bóg nas przeprowadzi – przekonywał Duchowny.

Wskazywał na konieczność odnowy życia duchowego. - Niech w nas ludziach, którzy są konsekrowani sakramentem chrztu świętego, w nas, w których otwarły się oczy dzięki łasce Pana Boga dokonuje się ciągle ta przemiana i odnowa naszego zaufania wobec Pana Boga, nawet w tym co ciemne i trudne, żebyśmy ostatecznie w naszym życiu stali się miejscem objawienia chwały Bożej – zaznaczył ks. Papuziński.

Po Mszy św. odśpiewano suplikacje prosząc o ustanie epidemii koronawirusa.

Mszę św. z ks. kanonikiem Marcinem Papuzińskim, kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Kaliszu koncelebrowali: ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa” i ks. Szymon Rybak, redaktor Radia.

Msza św. z kaplicy radiowej o godz. 18.00 w każdą niedzielę transmitowana jest przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Ewa Kotowska-Rasiak

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!