TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Czerwca 2019, 22:04
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Tłum, dostojnicy i „niespodzianka”

Tłum, dostojnicy i „niespodzianka”

Trwają próby do VI Ostrowskiego Misterium Męki Pańskiej „Dramat Jezusa”. Początki bywają trudne, dlatego aktorzy podzieleni zostali na kilka grup. Są to: tłum, dostojnicy rzymscy i żydowscy oraz tzw. „niespodzianka”.
W momencie powstawania tego artykułu jest już ponad 100 aktorów - amatorów. Najliczniejszą grupą, która ma zadanie wzbudzania emocji w widzach, jest tłum. Tą rolę będzie odgrywać głównie młodzież. Reżyser misterium ks. Darek Brylak na pierwszych próbach ćwiczył z tłumem zachowanie pod sceną. Duży nacisk kładł na wydobycie emocji z młodych, gdyż, jak się okazuje, miewają z tym problem. Obecni na spotkaniu początkowo byli spokojni, zdystansowani, zamknięci. Nikt nie chciał otworzyć się tak, aby swobodnie wykrzykiwać kwestie tłumu. Jednakże, udało się „rozgrzać” emocje zebranych i próba zakończyła się wśród mnóstwa okrzyków i hałasu. Druga grupa aktorów to dostojnicy. Są w niej takie postaci jak Piłat, Kajfasz, Annasz, a także ich słudzy. Te role, kontrastując z tłumem, grane są na zupełnie innych emocjach. Na próbach panuje opanowanie i cisza. Większość z aktorów to osoby, które już grały w poprzednich edycjach misterium. Dlatego też, choć scenariusz jest napisany, to podczas prób przychodziły kolejne pomysły, na bazie doświadczeń z minionych lat. Trzecią grupą spotykającą się na niezależnych próbach jest tzw. „niespodzianka”. W jej skład wchodzą aktorzy, którzy odegrają pewną historię. Jednakże o tym co będzie w niej przedstawiane widzowie i pozostali aktorzy dowiedzą się dopiero podczas misterium.
Przyjdź 13 kwietnia o godz. 20.00 do Parku Miejskiego w Ostrowie. W Ogrójcu słuchaj Jezusowej modlitwy. Potem usiądź z Nim w Wieczerniku. Bądź obecny, gdy odbędzie się sąd Piłata. Zobacz, jak bardzo Bóg chce być blisko ciebie. Idź za Jezusem w czasie drogi krzyżowej. On będzie dźwigał najcięższy krzyż, ale i ty weź swój na Golgotę. Stań z Maryją pod krzyżem i wytrwaj, aż złożą Go do grobu. Bóg zmartwychwstanie.

Zespół Ostrowskiego Misterium

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!