TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Marca 2024, 18:50
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Świadectwa na Ogrodach

Świadectwa na Ogrodach

ogrody

24 sierpnia w Mikorzynie ,,zakwitły” muzycznie, modlitewnie i wspólnotowo ,,Ogrody św. Idziego” rozpoczynając tygodniowe uroczystości odpustowe. Gośćmi specjalnymi w tym roku były zespoły Testimonium i Kanaan, które oprócz tego, że opowiadały muzyczne historie i uwielbiały Boga śpiewem, dawały także świadectwo, jak Bóg kierował historią ich życia oraz jak sprawiał cuda w ich rodzinach. Proboszcz parafii ks. prałat Ryszard Wachowiak do składania świadectwa zachęcał też swoich parafian i gości, a kilkoro z nich zdecydowało się na ten ,,skok na banji”, jak się wyraził Ksiądz Proboszcz. Tegoroczne spotkanie miało mieć wymiar przede wszystkim dawania świadectwa we wspólnocie, dlatego na pewno każdy zapamiętał słowa Katarzyny i Piotra, którzy wyszli przed publiczność z dwójką swoich dzieci, by zapewnić, że są ,,normalnym małżeństwem, które też się czasem pokłóci i ma problemy”, ale nie wyobrażają sobie życia bez wspólnoty, w której mają wsparcie i przykład, który pomógł im chociażby nauczyć się małżeńskiej modlitwy. 

Odwiedzając sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie o rodzinach, a szczególnie o dzieciach, można mówić bardzo długo. To tutaj liczni małżonkowie przyjeżdżają za wstawiennictwem Świętego prosić o potomstwo, po jakimś czasie wiele z nich wraca, by podziękować już z dziećmi za ich narodziny, a Ksiądz Prałat dodaje, że wielu zostawia zdjęcia i prosi o dalszą modlitwę. - Kilka dni temu przyjechali państwo z Warszawy, dowiedzieli się o naszym sanktuarium dzięki pismu ,,Cuda i łaski” i tutaj prosili o dziecko, o które starali się od dziewięciu lat. Nie pomagały żadne leki, terapie, ale pomógł św. Idzi i przyjechali z dzieciątkiem podziękować – opowiada ks. Ryszard, który jest świadkiem tych cudów św. Idziego już 25 lat i z radością przyjmuje każde kolejne dziecko. W naszej diecezji odbywa się przynajmniej kilkanaście tygodniowych odpustów z bogatymi programami, głównie w sanktuariach maryjnych, dlaczego więc do św. Idziego pielgrzymują tak licznie wierni z całej diecezji? Dlaczego ten odpust jest tak wyjątkowy? - Mamy tutaj w każdy wtorek Nowennę do św. Idziego i charakterystyczne jest to, że prawie połowa z intencji, które czytamy, to obok oczywistych próśb, podziękowania. Doświadczamy więc szczególnego wstawiennictwa i skuteczności św. Idziego – mówi ks. Ryszard i dodaje, że niektórzy księża twierdzą, że ten odpust jest największy w diecezji, ale uśmiecha się, że może mówią to z uprzejmości. 

W tym roku z tyłu kościoła, gdzie odbywa się na polowym ołtarzu Msza św. wieńcząca Ogrody św. Idziego, stanęła Brama Wiary z dzwonkiem. Na jej filarach każdy mógł napisać swoimi słowami wyznanie wiary i zadzwoniwszy przejść przez bramę i wziąć dla siebie z koszyczka fragment słowa Bożego. 

AAD

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!