TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Września 2020, 15:51
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Polityką człowieka jest miłość

Polityką człowieka jest miłość

 - Ludzi świętych charakteryzuje modlitwa i cześć do Najświętszej Eucharystii - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który 29 maja przewodniczył Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Podczas Eucharystii modlono się o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie. - W historii Kościoła, kiedy były największe nieszczęścia, zarazy, kataklizmy, papieże polecali św. Józefowi sprawy cierpienia i zdrowia. My dzisiaj w pokorze serca upraszamy tę łaskę, aby ta epidemia ustała. Modlimy się za tych, którzy są chorzy, ale też za tych, którzy odeszli do wieczności wypraszając Boże miłosierdzie – powiedział bp Edward.
W homilii Biskup kaliski wskazując na posługę św. siostry Urszuli Ledóchowskiej podkreślał, że całe jej życie było ofiarną służbą Panu Bogu i ludziom. Dodał, że zakonnica nigdy nie wstydziła się polskości. – Zawsze powtarzała, że naszą polityką jest miłość. Mówiła, że siostry są gotowe nieść tę miłość ludziom, poświęcając siły i czas – stwierdził Kaznodzieja. Przypomniał, że s. Urszula zmarła 29 maja 1939 roku w Rzymie, gdzie została pochowana. Dodał, że beatyfikacji dokonał Jan Paweł II 20 czerwca 1983 roku w Poznaniu, a w 1989 roku jej zachowane szczątki zostały przewiezione z Rzymu do Pniew i przez jeden dzień przebywały też w Sieradzu, gdzie na placu zgromadziły się tłumy wiernych. Wskazał, że 18 maja 2003 roku papież Jan Paweł II w Rzymie ogłosił ją świętą.
Podkreślał, że ludzi świętych charakteryzuje modlitwa i cześć do Najświętszej Eucharystii. – Ten rys świętości, poświęcenia, modlitwy jest bliski każdemu z nas. Kto ma cześć do Najświętszej Eucharystii przez godne przygotowanie się do przyjmowania Komunii św., kto się modli ma w sobie zadatek świętości. Człowiek, który się modli nie będzie występował przeciw drugiemu człowiekowi, będzie znosił krzywdy. Nie da się przejść przez życie nie spotykając się z cierpieniem. Nawet osoby śmiertelnie chore, kiedy swoje cierpienie łączą z krzyżem Chrystusowym zupełnie inaczej to przeżywają – przekonywał Celebrans. Zachęcał wiernych, aby w trudnych chwilach zwracali się do Pana Boga za przyczyną świętych. - Prośmy Pana Boga, abyśmy mieli siły do tego, żeby dźwigać krzyż, ale też czerpiąc wzór od św. Urszuli byli ludźmi otwartymi na drugiego człowieka – zaznaczył ks. biskup Edward.
Po Mszy św. biskup kaliski Edward Janiak odmówił modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!