TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Czerwca 2026, 13:04
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Pieszo do Sadowia 

Pieszo do Sadowia 

Grupa Zielona z ostrowskiej konkatedry po raz 11. pielgrzymowała pieszo w czwartą sobotę maja do Matki Bożej Pięknej Miłości, której obraz znajduje się w świątyni w Sadowiu.

W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło 102 pielgrzymów nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale także Raszkowa, Wysocka Wielkiego, Rososzycy, Latowic, Lewkowa, Pogrzybowa, Ołoboku, Gorzyc Wielkich, Wielowsi, Wierzbna, Sobótki, Jankowa Zaleśnego, Gostyczyny, Przygodzic, Sulmierzyc, Iwanowic, a nawet Poznania. Wśród nich najmłodszy był trzymiesięczny Ignaś, natomiast najstarsze były 70-letnie Maria i Henryka. W Sadowiu „zielonych” powitał pasjonista ojciec Jakub.Pielgrzymi w Sadowiu uczestniczyli w Eucharystii odprawionej przez przewodnika grupy i wikariusza parafii św. Stanisława BM ks. Artura Zmyślonego. Modlili się w intencji o życie wieczne dla p. Władka, który przez wiele lat nosił krzyż w „Zielonej”. Pielgrzymkę zorganizowała parafia konkatedralna. 

Renata Jurowicz
Zdjęcie: Grupa Zielona

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!