Pieszo do Sadowia 
Grupa Zielona z ostrowskiej konkatedry po raz 11. pielgrzymowała pieszo w czwartą sobotę maja do Matki Bożej Pięknej Miłości, której obraz znajduje się w świątyni w Sadowiu.
W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło 102 pielgrzymów nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale także Raszkowa, Wysocka Wielkiego, Rososzycy, Latowic, Lewkowa, Pogrzybowa, Ołoboku, Gorzyc Wielkich, Wielowsi, Wierzbna, Sobótki, Jankowa Zaleśnego, Gostyczyny, Przygodzic, Sulmierzyc, Iwanowic, a nawet Poznania. Wśród nich najmłodszy był trzymiesięczny Ignaś, natomiast najstarsze były 70-letnie Maria i Henryka. W Sadowiu „zielonych” powitał pasjonista ojciec Jakub.Pielgrzymi w Sadowiu uczestniczyli w Eucharystii odprawionej przez przewodnika grupy i wikariusza parafii św. Stanisława BM ks. Artura Zmyślonego. Modlili się w intencji o życie wieczne dla p. Władka, który przez wiele lat nosił krzyż w „Zielonej”. Pielgrzymkę zorganizowała parafia konkatedralna.
Renata Jurowicz
Zdjęcie: Grupa Zielona
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!