TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 04 Grudnia 2020, 02:11
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Obudzić nowe życie

Obudzić nowe życie

Od 11 do 13 października korzystaliśmy z gościnności ojców pasjonistów w Domu Rekolekcyjnym w Sadowiu koło Ostrowa Wielkopolskiego. Był to idealny czas na przeżycie ewangelizacyjnego kursu „Nowe Życie”, który prowadzony był przez członków Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim wraz z ks. Dominikiem Wodniczakiem.
Do naszej dyspozycji była kaplica i kościół z cudownym obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości, a w plenerze Droga krzyżowa z Golgotą i wspaniałe widoki na pobliską okolicę. Jest to pierwszy kurs w programie formacji międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji. Treścią kursu jest kerygmat, czyli najbardziej podstawowe prawdy życia chrześcijańskiego, potrzebne do poznania Jezusa i doświadczenia mocy Ducha Świętego. W trakcie kursu „Nowe Życie” uczestnicy mogli doświadczyć osobistego spotkania z Miłosiernym Bogiem Ojcem, który Słowem i dotykiem, pełnym ojcowskiej łagodności zapraszał, aby razem z Nim, Jego oczami spojrzeć na swoje dotychczasowe życie. Był to niesamowity czas działania Bożej łaski, która w mocy tchnienia Ducha Świętego sprzyjała nawiązywaniu i odnawianiu osobistej więzi z Jezusem. Takie doświadczenie bliskości i miłości Boga nadaje sens i cel nowemu życiu, wprawia w zachwyt nad codziennością oraz daje umocnienie, by dzielić się miłością z innymi. „Długo się opierałam. Bóg przez lata próbował do mnie dotrzeć. Ale ja go nie wpuszczałam do mojego serca. Dawał wiele świadectw swojego istnienia, lecz ja je ignorowałam. W którymś momencie przytłoczona ciężarem życia zapragnęłam, by ktoś mnie dźwignął, bo sama już nie potrafiłam. Odczuwałam przez lata pustkę, którą próbowałam wypełnić doczesnymi sprawami, bezskutecznie. Kurs pozwolił mi otworzyć moje serce dla Boga. Teraz niczego mi nie brak. Spokój jaki zapanował w moim sercu i poczucie bliskości z Panem to wszystko czego mi było trzeba” – podkreśliła Marta, lat 40. „Ćwiczenia na kursie pozwoliły mi raz na zawsze zerwać z przeszłością i otworzyć się na nową przyszłość, w której to Jezus będzie jedynym władcą całego mojego życia. Bardzo się cieszę, że Duch Święty zechciał przyjść do mnie i przemienić moje serce. Przepełnił moją duszę sobą, wypalając to, co było złe, aby w tym miejscu zamieszkał Bóg. Teraz czuję się jakbym narodziła się na nowo” – zauważyła Wiola, lat 22. Natomiast Małgorzata lat 47 stwierdziła: „Na kursie otrzymałam nowe życie, nowe spojrzenie na siebie, Jezusa, wszystko ułożyło się tak jak chciał sam Jezus. Wiele łask spłynęło na mnie w tak krótkim czasie, a najsilniejsze i najmniej przeze mnie oczekiwane było doświadczenia Bożej miłości i pogodzenie się ze samą sobą. Zrozumiałam też, że muszę teraz pomagać innym”.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się rozwijać duchowo na spotkania Wspólnoty Nowa Pascha w każdy piątek o godz. 19.30 w parafii Świętej Rodziny w Ostrowie.


AK

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!