TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Września 2020, 17:04
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Nikt nie jest w stanie zniszczyć Kościoła

Nikt nie jest w stanie zniszczyć Kościoła

- Kościół nie jest utworzony na fundamencie ludzkim, ale od Boga pochodzi i nikt nie jest w stanie go zniszczyć – mówił bp Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Strzałkowie.
Podczas Mszy św. biskup poświęcił odnowione boczne ołtarze ku czci św. Józefa i św. Jana Chrzciciela. W homilii Celebrans podkreślał, że w Kościele jest miejsce dla każdego. - Kościół nikogo nie przekreśla. Kościół obdarza miłosierdziem i my wszyscy wypraszamy miłosierdzie dla nas i całego świata. Wszyscy jesteśmy Panu Bogu potrzebni, bo Pan Bóg w sprawach wiary posługuje się ludźmi. Każdy w swoim otoczeniu ma być świadkiem Chrystusa, bo tworzymy jeden Kościół – powiedział Kaznodzieja. Akcentował, że nikt nie jest w stanie zniszczyć Kościoła. - Ile jest dzisiaj sił wrogich Kościołowi. Niektórzy chcą ten Kościół rozwalić od środka, nastawiają negatywnie, stosują różne metody, nawet diabelskie, ale bądźmy spokojni, bo Kościół nie jest utworzony na fundamencie ludzkim, ale od Boga pochodzi i nikt nie jest w stanie go zniszczyć – przekonywał Biskup kaliski. Wskazał, że każdy człowiek ma od Pana Boga określone zadanie do spełnienia. - Dzisiaj potrzebni są świadkowie, odważni ludzie, bo wiara rodzi się ze słuchania, ale potrzebuje świadectwa, dlatego potrzebni jesteśmy wszyscy jako rodzice, jako dziadkowie wobec dzieci. Każdy z nas ma określone zadanie i posłannictwo – zaznaczył Ks. Biskup. Zachęcał wiernych do modlitwy do Ducha Świętego w intencji Kościoła. - Bardzo serdecznie zapraszam do gorliwej modlitwy za Kościół, za wspólnotę, księdza proboszcza, bo jak jest modlitwa to jest wiara. Jak człowiek nie modli się, nie przystępuje do sakramentów świętych to traci wiarę. Serdecznie zapraszam do modlitwy do Ducha Świętego, bez którego nie jesteśmy w stanie nawet wypowiedzieć słowa o Bogu, do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Korzystajmy z łaski miłosierdzia, bo wtedy człowiek podnosi się, zrywa ze złem i stara się żyć po Bożemu – mówił bp Edward.
Wraz z biskupem kaliskim Edwardem Janiakiem modlili się: ks. Robert Piechocki, proboszcz parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Strzałkowie, ks. prałat Maciej Jóźwiak, dziekan dekanatu koźminkowskiego i ks. kanonik Krzysztof Duchnowski, kapelan biskupa.
Przypomnijmy, że obecny kościół w Strzałkowie został wzniesiony w 1754 roku na miejscu poprzedniego, który spłonął. Zachował się jednak obraz z wizerunkiem Madonny. W latach 1882-1885 przeprowadzono gruntowany remont świątyni i dobudowano kruchtę. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Wniebowzięcia NMP. Wizerunek Maryi zdobi późnobarokowa srebrna sukienka i pozłacana korona z połowy XVII wieku. Natomiast w dwóch ołtarzach bocznych znajdują się obrazy namalowasne w 1884 roku przedstawiające św. Józefa z Dzieciątkiem i św. Jana Chrzciciela.

Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!