Augustyna, Ingi, Jaromira 19 Kwietnia 2024, 04:12
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Ministrant z brązowym medalem

Ministrant z brązowym medalem

Kacper Adamczak, ministrant parafii św. Barbary Odolanów-Górka zdobył brązowy medal podczas 92. Mistrzostw Polski PZLA w biegach przełajowych na dystansie 5 kilometrów w miejscowości Kwidzyn w województwie pomorskim.

Kacper Adamczak przebiegł 5 kilometrów i uzyskując czas 15 minut i 31 sekund. Zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii U-18. Biegacz poinformował, że trasa w organizacji imprezy w Kwidzyniu była płaska w porównaniu z innymi trasami przełajowymi, na których miał okazję startować, ale za to było dużo piasku. - Przed mistrzostwami przebywałem na obozie z zaplecza kadry narodowej w Szklarskiej Porębie, gdzie pod koniec zgrupowania miałem okazję sprawdzić się na zawodach „Cross Karkonowski” na dystansie 4 kilometrów, gdzie uplasowałem się na piątej pozycji, rywalizując z czołowymi biegaczami w Polsce. Bardzo dziękuję rodzicom oraz trenerce Kamili Grzegorowskiej za trud i poświęcony mi czas, żebym mógł być w tym miejscu, w którym jestem – powiedział Kacper Adamczak. W sumie w 2020 roku ministrantowi Kacprowi Adamczakowi udało się zdobyć dwa brązowe medale Mistrzostw Polski, z czego jest bardzo zadowolony i liczy, że w kolejnych sezonach uda mu się uzyskiwać coraz wyższe lokaty.