Miłość wołająca o miłość
W Godzinę Miłosierdzia w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu ks. prałat Paweł Kostrzewa i ks. kan. Jan Ludwiczak sprawowali uroczystą Sumę odpustową ku czci Bożego Miłosierdzia pod przewodnictwem ojca Bogdana Waliszka OSPPE.
Ojciec Waliszka, który wygłosił homilię zaznaczył na jej wstępie, że celebrowana Eucharystia, która jest szczególnym darem miłosiernego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, sprawowana jest w dzień ustanowiony przez św. Jana Pawła II jako święto miłosierdzia. - Ta niedziela kończy oktawę Wielkanocy i rozpoczyna tydzień głębokiej modlitwy i szczególnej refleksji nad tym, co otrzymujemy od Boga, czyli nadzieję na zbawienie nas ludzi słabych i grzesznych – zauważył zakonnik dodając, że jest to także czas, w którym możemy naśladować Boga i do Niego się upodobniać stając się miłosiernymi dla naszych bliźnich.
- Uroczystość Miłosierdzia Bożego jest wielkim przeżyciem dla nas wszystkich, dlatego bardzo się cieszę, że jesteśmy w tym sanktuarium, w miejscu szczególnej łaski razem, by doświadczyć Bożego pochylenia się – zaznaczył ojciec Waliszka dodając, że ogarnia nas radość, iż to sam Pan Jezus jest autorem wszystkich dzieł miłosierdzia i tej uroczystości.
Dalej kaznodzieja zaznaczył, że Jezus Chrystus Zbawiciel objawił nam Boga jako tego, który wyczekuje na tych, którzy uwierzyli słowom Jego syna. Objawił Ojca, który jest miłością. Miłością, która zamiera, gdy nie kocha. Ta miłość woła o miłość, o twoją miłość. - Już się nie musisz bać, możesz wracać i kochać i poczuć się dzisiaj kochanym, zwłaszcza w uroczystość Miłosierdzia. Czerp z tej miłości, której na imię Bóg – wołał ojciec Waliszka zachęcając wiernych, by zadali sobie pytanie, czym jest ta nauka o krzyżu i miłosierdziu.
Po Eucharystii wierni za Najświętszym Sakramentem przeszli w procesji eucharystycznej wokół świątyni. Ostatnim akcentem dwudniowego świętowania był słodki poczęstunek.
Arleta Wencwel - Plata
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!