TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 26 Września 2020, 18:05
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Marsz w Byczynie

11.06.12

Marsz w Byczynie

marsz w byczynie

W wielu miastach naszego kraju odbywają się marsze w obronie życia i mediów katolickich. W parafii Świętej Trójcy w Byczynie, gdzie posługę proboszcza pełni ks. kanonik Tadeusz Jaśkiewicz, a wikarym jest ks. Szymon Cierpik - także taki Marsz odbył się 26 maja. Jego organizatorami były wspólnoty istniejące przy parafii - Civitas Christiana, Krucjata Wyzwolenia Człowieka i Pro Familia.

Marsz poprzedziła Msza św., po której jeden z organizatorów Jan Przybylski, odpowiedzialny za KWC rejon południowy naszej diecezji, przywitał wszystkich. Wyruszyliśmy ulicami naszego miasta w grupie około 100 osób śpiewając religijne i patriotyczne pieśni, przeplatane słowami dwóch wielkich Polaków - bł. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego. W marszu brali udział wierni z Byczyny, Opola, Kluczborka, Kalisza, Ostrowa Wlkp., Wieruszowa i innych miejscowości. W naszym marszu brała także udział Kapela znad Baryczy. Przyjechali do naszego miasta, gdy usłyszeli informację ogłoszoną w naszym Radiu - Radiu Maryja. Po marszu w Byczynie dali dwugodzinny koncert.

Słyszy się głosy, że w takich małych miastach taki marsz nie ma sensu, gdyż nie dociera tam, gdzie powinien. My uważamy inaczej i wiemy, że dotrze tam, gdzie trzeba. Dziękujemy wiernym, że problem obrony życia i mediów katolickich nie jest im obojętny. 

w imieniu odpowiedzialnych Jan Przybylski

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!