TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 07 Maja 2021, 23:59
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Jezus zmartwychwstał i wszystko jest w Jego rękach

Jezus zmartwychwstał i wszystko jest w Jego rękach

- Jezus zmartwychwstał i pokazał, że do Niego należy ostatnie słowo, że na tym świecie nie grób, nie zło, nie nieprawość, nie zły duch królują, ale On - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył liturgii Wigilii Paschalnej w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

W homilii Biskup kaliski wskazywał, że zmartwychwstanie Jezusa daje człowiekowi nadzieję. - To jest słowo nadziei na te trudne czasy, w których żyjemy, na przygnębienie, na cierpienia, na beznadzieję, która nas przygniata. To jest dobra wiadomość, że nie jesteśmy sami, że Jezus jest z nami, On jest tym, który nas wyzwala i przeprowadza – zaznaczył Kaznodzieja. Podkreślał, że życie człowieka przez chrzest zostało złączone z tajemnicą paschalną Chrystusa. – W chrzcie świętym zostaliśmy zanurzeni w mękę Pana Jezusa, aby został zgładzony nasz grzech i zostaliśmy zanurzeni w zmartwychwstanie, abyśmy mogli dostąpić zbawienia. Liturgia Wielkiej Nocy ma nam to przypomnieć, ale ma nas też poruszyć, abyśmy podjęli tę rzeczywistość - mówił Pasterz diecezji kaliskiej. Prosił wiernych, aby prawdę o zmartwychwstaniu głosili bliźnim. - Pozwólmy, aby nadzieja, która jest większa niż wszelkie cierpienia, choroba, doświadczenia, zagościła w nas. Gdy wyjdziemy z tej pięknej celebracji opowiadajmy innym, że Jezus jest Panem, że On umarł, ale zmartwychwstał i do Niego należy ostatnie słowo. Dlatego mimo tych wszystkich doświadczeń możemy żyć nadzieją. Nie wiemy co nas spotka w najbliższym czasie, ale wiemy, że wszystko jest w Jego rękach i do Niego należy ostatnie słowo – przekonywał Ks. Biskup.
Na zakończenie celebracji miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, z którym Biskup kaliski wyszedł przed katedrę kaliską, by pobłogosławić parafię i miasto. Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem modlili się m.in.: biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, biskup kaliski senior Stanisław Napierała, proboszcz katedry ks. prałat Adam Modliński. Ze względu na pandemię w liturgii uczestniczyło niewielkie grono wiernych. Pozostali mogli łączyć się duchowo poprzez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.


Ewa Kotowska-Rasiak

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!