TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 03 Sierpnia 2020, 14:01
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Festiwal Abba Pater

Festiwal Abba Pater

Bóg Ojciec, powiedział siostrze Eugenii Ravasio: „Pragnę, żeby jeden dzień lub przynajmniej jedna niedziela była poświęcona dla uczczenia Mnie w szczególny sposób pod imieniem Ojca całej ludzkości. Chciałbym, aby to święto miało własną Mszę i oficjum. Nie trudno znaleźć teksty w Piśmie Świętym. Jeżeli pragniecie oddać Mi tę szczególną cześć w niedzielę, wybieram pierwszą niedzielę sierpnia”.

- Odpowiadając na wezwanie Boga Ojca w ubiegłym roku, zdecydowaliśmy się na „wskrzeszenie” Festiwalu Abba Pater, który do 2012 roku odbywał się w Kaliszu i co rok gromadził sporą liczbę uczestników. Wszystko robiliśmy na ostatnią chwilę, ufając tylko Bogu Ojcu, bo po ludzku to nie mogło się udać. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Tak pojawiło się w nas marzenie, by to kontynuować. Czemu nie zrobić czegoś na wzór wielkich koncertów uwielbienia ze Stanów Zjednoczonych? Marzyliśmy i oddawaliśmy to wszystko Ojcu i widzimy, jak On pomału to wszystko prowadzi i błogosławi. Dziękujemy Ci, Tato! - mówi jeden z organizatorów festiwalu ks. Paweł Gomółka.
W tym roku przygotowania zaczęły się już na wiele miesięcy przed planowanym na 4 sierpnia festiwalu, który odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowa Kalisz Arena. Festiwal będzie składał się z trzech części. W pierwszej części świadectwem spotkania Boga podzieli się Marcin Zieliński - lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana”, która działa przy parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Jak zaznaczył organizator festiwalu, Marcin znany jest z zaangażowania w posługę uzdrawiania i głoszenia Słowa Bożego. Z Dobrą Nowiną o Bogu, który pragnie zbawić człowieka, dotarł już do setek miejsc w Polsce i za granicą. W drugiej części, która zarazem jest najważniejsza będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Janiaka. Słowo Boże podczas Eucharystii wygłosi o. Tomasz Nowak - kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki, przeor klasztoru w Łodzi. Dopiero po Eucharystii odbędzie się koncert uwielbienia. Na scenie stanie wielu znanych artystów m.in.: Mieczysław Szcześniak, Natalia Niemen, Mate.O, Beata Bednarz, Marta Ławska, Marzena Ugorna, Julia Stolpe, Michał Król, Adam Milwiw-Baron i inni!
Jak już wspomniałam przygotowania trwały od kilku miesięcy a składały się na nie warsztaty pieśni uwielbienia, prowadzone przez Jakuba Tomalaka. - Tak, przygotowania partytur chóralnych trwały kilka miesięcy, nasz festiwalowy śpiewnik chóralny zawierający 40 utworów liczy kilkadziesiąt stron. W sumie wykonamy 42 utwory – potwierdza Jakub, dodając, że na scenie pojawi się chór, orkiestra smyczkowa, band, sekcja dęta i chór Abba Pater Music. Chór złożony jest z uczestników warsztatów uwielbienia, który do festiwalu przygotowywał się już od dłuższego czasu.
Podczas festiwalu odbędzie się także premiera teledysku promującego nową i wyczekiwaną płytę Abba Pater Music. - Dla mnie jako dla dyrektora muzycznego festiwalu to największe dotychczas wyzwanie producenckie – wyznaje Jakub. Co więcej twierdzi on, że dla niego nie jest najważniejsza warstwa muzyczna, choć wszyscy ciężko pracowali, by była to znakomita produkcja muzyczna spełniająca standardy światowe! Najważniejsze jest, że Bóg zostanie uwielbiony w Kościele, w sercach tych, którzy przybędą 4 sierpnia do hali Winiary Arena. - Wtedy to nasz trud nie pójdzie na marne – mówi muzyk.

Arleta Wencwel

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!