TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 11 Kwietnia 2021, 08:50
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Festiwal ?Abba Pater? 2019

Festiwal „Abba Pater”

W Hali Arena dobiegł końca Festiwal „Abba Pater”. Po wielotygodniowych, żeby nie powiedzieć miesięcznych przygotowaniach 4 sierpnia w Kaliszu odbył się 8 Festiwal „Abba Pater”. Był to festiwal pełen gwiazd, śpiewu, radości, a przede wszystkim modlitwy. Festiwalowy dzień podzielony był na trzy części.

Wszystko zaczęło się wczesnym popołudniem. Licznie przybyli goście z Kalisza i okolic w pierwszej części wysłuchali świadectwa spotkania Boga, którym podzielił się Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana”. Wspólnota działa przy parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach.

W drugiej części zgromadzeni na kaliskiej arenie uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył. ks. bp Edward Janiak, homilię wygłosił o. Tomasz Nowak, przeor klasztoru dominikanów w Łodzi.

Już w pierwszych słowach zaznaczył, że wszyscy jesteśmy dziećmi Ojca, że żyjemy w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, czyli w miłości, która łączy Ojca i Syna. I nie ma chrześcijanina innego, jak tylko takiego, który jest z miłości, z Ducha Świętego. I to nie byle jakiej miłości tylko tej Boga Ojca i Syna, który jest naszym Zbawicielem. Tylko ta miłość nas interesuje, tylko tej miłości szukajmy i na nią liczymy. Dalej ojciec Tomasz zaznaczył, że chrześcijaństwo to jest religia słowa, ale słowa, które stało się Ciałem. Konkretnie słowa, które stało się człowiekiem. A tym samym jest to religia relacji. - Jeżeli jest człowiek, jeżeli jest osoba, to po to, żeby była relacja i to relacja miłości. O nikim nie można powiedzieć ojciec, jeśli on nie ma dzieci. Nie można powiedzieć syn, jeśli nie ma rodziców. A Bóg tak o sobie mówi: „ Ja jestem Ojcem”. Jezus, którego słyszymy, przyjmujemy Jego ducha, On mówi o Ojcu - zauważył ojciec Tomasz.
- Dobry Ojcze, uczyń nam taką łaskę, żeby drzwi naszego serca zawsze były dla Ciebie otwarte, żebyśmy o Tobie pamiętali i żebyśmy Cię zawsze zapraszali do wielkich i małych spraw – zaakcentował Kaznodzieja. 

Natomiast ks. bp Janiak w swoim słowie podkreślił, że Bóg jest miłosierny i nikogo nie przekreśla. - Bóg Ojciec kocha wszystkich, a odnośnikiem naszej miłości do Boga jest zachowywanie przykazań Bożych. Dzisiaj ludzie często zachowują się, jak w markecie, biorą z półki to, co się im podoba, ale w sakramentach świętych tak nie można przebierać. Każdy sakrament jest bardzo ważny, bo z tych sakramentów płynie łaska - podkreślił biskup Janiak

Przed udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa bp Edward Janiak odmówił Akt zawierzenia diecezji kaliskiej Bogu Ojcu. Po modlitwie przyszedł czas na koncert Uwielbienia. Na scenie pojawiło się wielu znanych artystów m.in.: Mieczysław Szcześniak, który pochodzi z Kalisza. Muzyk w jednym z wywiadów zaznaczył, że chce śpiewać o ciele i duszy, a muzyka gospel daje takie możliwości. W gospel to naturalne jak oddychanie. Kilka lat temu muzyk wydał album „Nierówni”, który zawiera utwory oparte na tekstach ks. Jana Twardowskiego. Kolejną artystką koncertu była Marzena Ugorna, która również jest związana z Kaliszem, gdzie skończyła Technikum Budowy Fortepianów. Z chwilą poznania Jakuba Tomalaka, dyrektora muzycznego festiwalu, artystka współpracuje przy festiwalu „Abba Pater” już kilka lat. I jak mówi, jest to czas spędzony z ludźmi świadomymi swojej wiary. Ludźmi, którzy swoją codzienność przeżywają z Bogiem. Podczas przygotowań, jak i samego wydarzenia można poznać wielu wspaniałych ludzi i to młodych. Jak zaznaczyła podczas rozmowy, ogromnym wyróżnieniem podczas występu był duet z Mieczysławem Szcześniakiem. Ponadto na scenie wystąpiła Natalia Niemen, Mate.O, Beata Bednarz, Marta Ławska, Julia Stolpe, Michał Król, Adam Milwiw-Baron. Podczas festiwalu odbyła się również premiera teledysku i singla promującego nową płytę zespołu „Abba Pater Music”. Będzie to ich pierwsza płyta, a jej premiera odbędzie się wiosną 2020 roku. Na krążku znajdą się autorskie utwory towarzyszące zespołowi od początku jego istnienia, czyli od 2015 roku. Nowoczesny pop, który również wybrzmi na premierowym albumie, mieszać się będzie z nastrojowym i balladowym brzmieniem gitar akustycznych i klimatycznego fortepianu. To będzie fuzja stylów muzycznych prowadząca do jednego uwielbienia naszego Ojca.  Podczas festiwalu rozstrzygnięto konkurs na namalowanie obrazu Boga Ojca według czarno-białej kopii obrazu nieznanego autora powstałego na podstawie opisu matki Eugenii Ravasio. Laureatką została Patrycja Wojtanowska.

Arleta Wencwel

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!