Duszpasterstwo rodzin u Polonii w Niemczech
Diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Jarosław Kołodziejczak i diecezjalna doradczyni życia rodzinnego Jolanta Siwak zostali zaproszeni do Berlina na spotkanie z doradcami życia rodzinnego Polskich Misji Katolickich w Niemczech.
Spotkanie odbyło się w Berlinie od 7 do 9 lutego. Wzięło w nim udział 20 doradców polonijnych, któremu przewodniczyła Grażyna Koszałka, przewodnicząca Polonijnej Rady Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Ks. Jarosław Kołodziejczak przedstawił temat: „Inicjatywy duszpasterskie w parafiach polskich – inspiracje do pracy z rodziną w Roku Jubileuszowym na emigracji oraz przykład pracy doradcy na rzecz małżeństw i rodzin: Spotkanie dla małżonków pt. „On i Ona i wszechobecny ekran” – program spotkań dla małżonków”, przewodniczył Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Jolanta Siwak przedstawiła uczestnikom spotkania temat: „Jak wzrastać w posłudze doradcy, nauczyciela NPR, lidera prorodzinnego”?, poprowadziła warsztaty nt.: „Praca doradcy życia rodzinnego, nauczyciela NPR w poradni rodzinnej” oraz zaprezentowała opracowany program warsztatów dla rodziców pt. „Jak budować właściwe relacje z dzieckiem?”
Doradcy polonijni z Niemiec z zachwytem przyjęli przekazaną wiedzę i umiejętności. Dzielili się również swoim doświadczeniem, mówili o trudnościach i efektach swojej pracy. Zastanawiali się w jaki sposób mogą przenieść inicjatywy z Duszpasterstwa Rodzin w Polsce do Polskich Misji Katolickich w Niemczech. Spotkanie zakończyło się nawiązaniem współpracy i wymianą doświadczeń.
Jolanta Siwak
Komentarze
Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!