TELEFON DO REDAKCJI: 62 766 07 07
Augustyna, Ingi, Jaromira 20 Października 2021, 16:04
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Akcja Katolicka w Tursku

Akcja Katolicka w Tursku

W niedzielę, 6 października, przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej spotkali się, by jak co roku w październiku modlić się u Matki Bożej Łaskawej w Tursku.
Spotkanie modlitewne rozpoczęto o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, której przewodniczył kustosz sanktuarium ks. kan. Paweł Kubiak. Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji wygłoszonej przez asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiej ks. prał. Sławomira Kęszkę. Przybliżył on postać bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela 26 zgromadzeń maryjnych, z których 17 działa do dziś. Słuchacze zapoznali się z krótkim życiorysem Błogosławionego, jego drogą do powołania, szczególnym nabożeństwem do Niepokalanego Poczęcia NMP, a także jego działalnością kaznodziejską i charytatywną.
Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Kęszka. W homilii mówił on o duchowości maryjnej oraz zaproszeniu przez Maryję do odmawiania Różańca. Celebrans zatrzymał się nad trzema świadectwami osób, które związane są z różańcem. Przytoczył odpowiedź papieża Piusa IX, który na pytanie, co jest najważniejszym skarbem Watykanu, wskazał na Różaniec, przypomniał historię spotkania w pociągu młodego człowieka z modlącym się na różańcu prof. Ludwikiem Pasteurem, którego nie rozpoznał i namawiał do wyrzucenia różańca oraz mało znany fakt z okresu nauki w seminarium późniejszego św. proboszcza z Ars – Jana Vianeya, gdzie jego umiejętność odmawiania Różańca przekonała ostatecznie biskupa do udzielenia mu święceń kapłańskich.
Po posiłku przygotowanym dzięki sponsorom i zaangażowaniu miejscowych parafian i członków parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, uczestnicy spotkania powrócili do sanktuarium, aby modlić się tajemnicami chwalebnymi Różańca Świętego, powierzając wstawiennictwu Matki Bożej Turskiej wiele intencj. Modlono się za Kościół, diecezję, ojczyznę, Akcję Katolicką. Na zakończenie Ks. Kustosz udzielił uczestnikom spotkania błogosławieństwa Bożego


?Ewa Marciniak

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!