TELEFON DO REDAKCJI: +48 62 766 07 17
Augustyna, Ingi, Jaromira 30 Września 2020, 21:50
Dziś 19°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

7. Festiwal Abba Pater z ikoną i uwielbieniem

7. Festiwal Abba Pater z ikoną i uwielbieniem

Abba Pater

Nowe Skalmierzyce. 5 sierpnia przy kościele pw. Bożego Ciała tłumy ludzi modliły się podczas Festiwalu Abba Pater. Spotkaniu towarzyszyła ikona Boga Ojca, która została uroczyście wprowadzona do świątyni. Podobna towarzyszy cyklom Spotkań z Ojcem, organizowanym przez Fundację Abba Pater i Abba Pater Music w kościele ojców jezuitów w Kaliszu.

Festiwal rozpoczął się jednak dużo wcześniej muzycznymi warsztatami prowadzonymi przez Jakuba Tomalaka (kierownika muzycznego całego wydarzenia) i ks. Grzegorza Mączkę. Dzień wieńczący te przygotowania rozpoczął się Eucharystią, której przewodniczył proboszcz parafii w Nowych Skalmierzycach ks. Zbigniew Króczyński. Do koncelebry stanęli młodzi kapłani z Fundacji Abba Pater i goście. Ks. Zbigniew w homilii przypomniał o niezwykłej miłości Boga Ojca do każdego człowieka. Przypomniał o cudzie eucharystycznym, który miał miejsce na terenie parafii i podkreślał, jak ważna jest Eucharystia i Komunia Święta, o czym często ludzie dzisiaj zapominają. Mówił też o niepojętej tajemnicy Trójcy Przenajświętszej. Ofiary zebrane podczas Mszy św. zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym rodzinom, dlatego ks. Paweł Gomółka zachęcał do hojności. Tego dnia do Komunii Świętej podeszli wszyscy, także ci, którzy nie mogą jej przyjmować. Mieli oni położyć palec na ustach, aby przez błogosławieństwo kapłana (położenie ręki i krzyżyk na czole) również mogli pozostać w komunii z Bogiem. - Nie błogosławimy grzechu, ale błogosławimy grzesznika, aby Pan Bóg jak najszybciej poradził sobie z trudnymi sytuacjami w jego życiu - zaznaczył ks. Paweł. Przypomniał, że można też podpisać petycję o ustanowienie uroczystości Boga Ojca w Kościele.

Drugą częścią spotkania był koncert uwielbienia. Oprócz chóru festiwalowego i zespołu Abba Pater Music, wystąpili także znani wokaliści: Marzena Ugorna, Mieczysław Szcześniak, Michał Król, Marta Ławska (TGD), Kamil Pyrek oraz aktorzy Mariola i Maciej Orłowscy, którzy przeplatali utwory muzyczne słowem.

Tekst i foto AAN

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 1000

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!