Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

Nominacje prałackie - listopad 2014

Ks. Edward WAWRZYNIAK
święcenia prezbiteratu przyjął 17 maja 1964 r. w Poznaniu.
Praca duszpasterska:
01.09.1964 – 30.06.1969 – wikariusz parafii w Kaźmierzu
01.07.1969 – 30.09.1971 – wikariusz parafii w Pniewach
01.10.1971 – 29.06.1973 – wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Poznaniu
30.06.1973 – 14.03.1980 – wikariusz parafii w Swarzędzu
15.03.1980 – 30.06.1991 – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Chojniku
01.07.1991 – 30.06.2013– proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w N. Skalmierzycach
01.07.2013 – do dziś – emeryt
25.11.1992 - 30.06.2013 – dziekan dekanatu ołobockiego
10.10.1996 – mianowany kanonikiem ho- norowym kapituły katedralnej w Kaliszu

Ks. Franciszek NAWROTnawrot
święcenia prezbiteratu przyjął 28 kwietnia 1974 r. w Opolu.
Praca duszpasterska:
10.07.1974 – 05.10.1974 – wikariusz parafii w Radawie
05.10.1974 – 29.05.1978 – wikariusz parafii w Łabędach
26.06.1978 – 27.06.1983 – wikariusz parafii w Tarnowie Opolskim
19.08.1983 – do dziś – proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Smardach Górnych
15.09.1988 - do dziś – dziekan dekanatu wołczyńskiego
25.03.1995 – mianowany kanonikiem honorowym kapituły katedralnej w Kaliszu
18.05.2005 – mianowany kanonikiem
prałatem kapituły katedralnej w Kaliszu

Ks. Kazimierz CISZEWICZks. Ciszewicz
święcenia prezbiteratu przyjął 30 maja 1957 r. w Poznaniu.
Praca duszpasterska:
01.07.1957 – 14.07.1959 – wikariusz parafii w Dolsku
15.07.1959 – 30.09.1971 – wikariusz parafii w Grodzisku
01.10.1971 – 14.04.1980 – rektor kościoła pw. NSPJ w Grodzisku
15.04.1980 – 30.06.1982 – proboszcz parafii pw. NSPJ w Grodzisku
01.07.1982 – 30.06.2004 – proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie
01.07.2004 – do dziś – emeryt
01.09.1977 – 30.06.1982 – dziekan dekanatu grodziskiego (archidiecezja poznańska)
19.12.1988 – mianowany kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej w Śremie
19.03.1995 – mianowany kanonikiem gremialnym kapituły kolegiackiej w Kaliszu

Ks. Stanisław KOZAks. Szkaradkiewicz
święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1971 r. w Poznaniu.
Praca duszpasterska:
01.07.1971 – 04.02.1974 – wikariusz parafii w Bralinie
05.02.1974 – 16.08.1977 – wikariusz parafii w Przemęcinie
17.08.1977 – 09.06.1980 – wikariusz parafii w Rososzycy
10.06.1980 – 30.06.1982 – wikariusz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Krotoszynie
01.07.1982 – 15.11.1983 – wikariusz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu
16.11.1983 – 30.08.1990 – proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Ap w Kunowie
31.08.1990 – do dziś – proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Mokronosie
1965-1967 – przymusowa służba wojskowa w Kołobrzegu i Szczecinie
01.06.2000 – mianowany kanonikiem honorowym kapituły katedralnej w Kaliszu

Ks. Stefan SZKARADKIEWICZks. szkaradkiewicz
święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1967 r. w Poznaniu.
Praca duszpasterska:
01.07.1967 – 30.06.1970 – wikariusz parafii w Drawsku
01.07.1970 – 30.06.1973 – wikariusz parafii w Zaniemyślu
01.07.1973 – 09.06.1980 – wikariusz parafii w Chodzieży
10.06.1980 – 21.05.1982 – wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Poznaniu
22.05.1982 – 30.06.1984 – proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Iłówcu
01.07.1984 – do dziś – proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie
19.03.1995 – mianowany kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej w Kaliszu
25.03.2012 – mianowany kanonikiem
gremialnym kapituły kolegiackiej w Kaliszu

Ks. Krzysztof NAWROCKIks. nawrocki
święcenia prezbiteratu przyjął 11 czerwca 1960 r. w Gnieźnie.
Praca duszpasterska:
04.07.1960 – 19.08.1961 – wikariusz parafii w Rynarzewie
20.08.1961 – 05.02.1965 – wikariusz parafii w Łobżenicy
06.02.1965 – 25.06.1967 – wikariusz parafii w Panigrodzu
26.06.1967 – 30.08.1969 – wikariusz w Kłecku
01.09.1969 – 30.09.1978 – rektor kościoła w Rechcie
01.10.1978 – 29.06.1993 - proboszcz parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Twardowie
30.06.1993 – 30.06.2012 – proboszcz parafii pw. św. Marcina w Kępnie
01.07.2012 – do dziś - emeryt
14.05.1992 - 29.06.1993 – dziekan dekanatu czermińskiego
30.11.1996 – 30.06.2012 – dziekan dekanatu kępińskiego
26.03.2000 – mianowany kanonikiem honorowym kapituły katedralnej w Kaliszu

ks. Marcin, Jagiełło, ks. Grzegorz Kamzol, ks. Piotr Bałoniak

8 maja ks. Marcin Jagiełło został zwolniony z urzędu proboszcza parafii w Raszkowie. Ks. kanonik Grzegorz Kamzol, dotychczasowy proboszcz parafii w Rajsku został mianowany proboszczem parafii w Raszkowie. Ks. Piotr Bałoniak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława bpa w Koźminie Wlkp. został mianowany proboszczem parafii w Rajsku.

Red.

Ks. Krystian Kowalski, Ks. Marek Chudzia

Ks. Krystian Kowalski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Nepomucena w Wielkim Buczku. 

Ks. Marek Chudzia, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Wielkim Buczku został mianowany rezydentem parafii św. Antoniego w Ostrowie Wlkp.


Ks. Krzysztof Lipiński


Ks. Alfred Berlak

Ks. Alfred Berlak, proboszcz parafii pw. bł. Jana Pawła II w Kaliszu został mianowany diecezjalnym duszpasterzem Wspólnoty Żywego Różańca Diecezji Kaliskiej.

ks. Michał Pacyna, ks. Jarosław Dębiński

4 stycznia 2013r. ks. kanonik Michał Pacyna, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu został powołany na diecezjalnego moderatora Domowego Kościoła w diecezji kaliskiej. 
Ks. Jarosław Dębiński, proboszcz parafii w Polanowicach został powołany na moderatora diecezjalnego Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w diecezji kaliskiej.

 


ks. Zbigniew Cieślak

20 grudnia ksiądz doktor Zbigniew Cieślak, wikariusz sądowy Sądu Biskupiego w Kaliszu został mianowany kapelanem Jego Świątobliwości Benedykta XVI (prałatem). Ks. prałat Zbigniew Cieślak święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1990 roku we Włocławku. Posługę w Sądzie Biskupim pełni od stycznia 2011 roku.

ks. Andrzej Burchardt

25 listopada ks. Andrzej Burchardt, proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza w Garkach - Bonikowie i diecezjalny duszpasterz głuchoniemych został mianowany kanonikiem honorowym kapituły konkatedralnej w Ostrowie Wielkopolskim.  Ks. kanonik Andrzej Burchardt święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1992 r. w Pelplinie. W parafii w Garkach jest proboszczem od 30 czerwca 2001 roku.

 

ks. Rafał Mielcarek

Ks. Rafał Mielcarek, proboszcz parafii pw. Świętego Wojciecha i Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Pogorzelicy został mianowany dziekanem dekanatu żerkowskiego. Ks. dziekan Rafał Mielcarek święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1996 roku w Kaliszu. W parafii jest proboszczem od 14 kwietnia 2007 roku.

ks. Dariusz Bandosz

2 października ks. Dariusz Bandosz, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Pogorzeli i diecezjalny duszpasterz sportowców został mianowany kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej w Kaliszu. Ks. kanonik Dariusz Bandosz święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1992 roku w Kaliszu. W parafii w Pogorzeli jest proboszczem od 1 września 2009 roku.

komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
klucz do teologii
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 25 od 7 grudnia

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Co dokładnie oznacza i dlaczego Maryja była bez grzechu?

Zamów prenumeratę

 

baner
banerek

Padre gotuje humor26330

śladami św franciszka Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona Okiem mlodych

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej