Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2017-09-07 12:07:32

Warto przeczytać

Lekcja anatomii
Nina Slekcjaiegal
Wydawnictwo WAM
cena: 35 zł

Otwierając tę książkę wchodzimy w zupełnie inny świat. Jesteśmy w Amsterdamie z 1632 roku. Poznajemy tajemnice miasta i zwyczaje tamtych czasów. Jednym z nich były publiczne egzekucje. Jednej z nich możemy przyjrzeć się na kartach książki. Z pewnych względów wyrok wykonany na złodzieju przejdzie do historii. Mamy tutaj całą gamę koneksji i relacji społecznych, a także zależności w świecie ówczesnej elity. Jak w tym wszystkim odnajduje się młody malarz, dzisiaj znany na całym świecie, Rembrandt van Rijn? Stał się on świadkiem pierwszej w historii sekcji zwłok i to tylko częściowej. Na dodatek w to wszystko wpleciona została historia miłosna. Co nie znaczy, że tajemnice związane z obrazem „Lekcja anatomii” są wyssane z palca. To wyniki badań historyków sztuki.


pierwszy dzien po smierciPierwszy dzień po śmierci
João César das Neves
Wydawnictwo WAM
cena: 35 zł

Książka ta po raz kolejny przypomina, że to, co zobaczymy po pożegnaniu się z życiem doczesnym z pewnością nas zaskoczy i nie jesteśmy w stanie w żaden sposób się na to przygotować. Oczywiście poza dobrym życiem z Bogiem. W tej książce bohater właśnie umarł i znalazł się w bardzo dziwnym miejscu. Z początku wcale się nie spodziewał, że wcale nie jest jeszcze przesądzone, czy zmierza właśnie do nieba, czy do piekła. Czy jest jeszcze coś pomiędzy? Czy nieśmiertelna dusza (zamknięta w wyobrażeniu ludzkiej postaci) ma jakiś wpływ na to, gdzie ostatecznie spędzi wieczność?

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Przewodnik kulturalny

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej