Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-02-09 17:39:31

biblijne historieBiblijne historie o tym, jak Bóg pomaga ludziom

Juliet David
Wydawnictwo „Jedność” dla dzieci

Jest to książka doskonała dla dzieci, które właśnie uczą się czytać i próbują samodzielnie w tym stawiać pierwsze kroki. Nie ma tu bowiem wiele tekstu, a poszczególne jego partie są podzielone na dwa lub trzy wersy. Oczywiście znakomicie sprawdzi się także dla maluszków, którym mogą czytać rodzice. Biblijne historie są tu bowiem przedstawione bardzo prostym językiem, przystępnym i zrozumiałym dla dzieci. Zaczyna się od Arki Noego, następnie poznajemy historię Abrahama, Izaaka, Józefa i Mojżesza. Następnie pojawiają się król Dawid, Estera, Daniel, Jonasz i w końcu sam maleńki Jezus, który jako Bóg i dorosły człowiek pomaga ludziom bezpośrednio na ziemi. Nawet po Jego śmierci Bóg cały czas opiekuje się Apostołami i ratuje św. Pawła z więzienia. Ten zbiór opowieści ma przede wszystkim wychowywać małego Czytelnika w przekonaniu, że Pan Bóg zawsze się nim opiekuje i odpowiada na jego modlitwy i prośby, nawet jeżeli czasem trzeba przejść przez trudności. Dzięki temu najmłodsi odkryją wielką dobroć Stwórcy oraz miłość Boga do człowieka i będą mogli w przyszłości zaufać Jego słowu. Doskonałym dopełnieniem całości są barwne ilustracje, stworzone przez Clare Caddy. Książkę przetłumaczyła Karolina Tudruj-Wrożyna.

Można ją nabyć za pośrednictwem strony www.jednosc.com.pl lub dzwoniąc pod numer księgarni internetowej tel. 41 349 50 50.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Przewodnik kulturalny

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej