Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-05-30 10:24:11

Cud Eucharystyczny w Sienie

Mówiliśmy ostatnio o cudzie eucharystycznym, który ponad 1300 lat temu wydarzył się we włoskim miasteczku Lanciano i był pierwszym tego typu cudem w historii. W tym miejscu, na wszelki wypadek przypomną Wam, że cud eucharystyczny to taki cud, w czasie którego w chwili przemienienia w trakcie Mszy Świętej, chleb zamienia się w widoczny gołym okiem fragment Ciała, a wino w również widoczną gołym okiem Krew. Oczywiście mam tu na myśli wyłącznie Ciało i Krew Pana Jezusa. Takie cuda zdarzają się bardzo rzadko. W ciągu 2000 lat istnienia Kościoła zdarzyły się zaledwie kilka razy.

Akcja naszej dzisiejszej opowieści również rozegra się we Włoszech, tyle, że w dużym, słynnym mieście o nazwie Siena. Było to ponad 600 lat temu. Pewien sieneński ksiądz został wezwany do ciężko chorego człowieka. Ponieważ ów chory mieszkał na peryferiach miasta i trzeba było się spieszyć, kapłan nie schował Hostii, którą miał mu zanieść do specjalnego pudełeczka, w którym się zwykle Ciało Chrystusa przenosi, ale włożył ją między kartki brewiarza. Gdy dotarł na miejsce i otworzył brewiarz, by wyjąć z niego Hostię, ze zdumieniem odkrył, że na kartach księgi, między którymi spoczywało Ciało Pana Jezusa, a dokładnie wokół krążka Hostii utworzyła się plama Krwi. Zdarzenie to uznano za cud eucharystyczny. Nie był to jednak jedyny cud eucharystyczny w Sienie. O drugim opowiem Wam za dwa tygodnie.

Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Promyk Radości

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej