Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-02-22 13:13:33

CUDOWNE TAJEMNICE (6)

Nie jadły, nie piły, a znakami były

Dzisiejszą opowieść o kolejnym znaku Pana Boga rozpoczniemy trochę inaczej niż zwykle, bo od krótkiej zabawy z wyobraźnią. Najpierw zamknijcie oczy. Teraz wyobraźcie sobie, że jutro czeka was dzień bez jakiegokolwiek jedzenia. Żadnych płatków na śniadanie, żadnych chipsów ani batoników w szkole, żadnych frytek na obiad. Kompletnie nic. Nawet kromki suchego chleba. Chcielibyście przeżyć taki dzień?
A teraz wyobraźcie sobie, że takich dni macie przed sobą więcej. Tydzień albo miesiąc! Wyobrażacie sobie coś takiego? Przez pierwszy dzień brakowałoby Wam słodyczy i innych przegryzek, ale po kilku dniach zjedlibyście z ochotą nawet te potrawy, których nie znosicie. Jeśli człowiek nie je przez kilka tygodni, umiera z głodu. Naukowcy już dawno ustalili, że człowiek umiera, jeśli nie je przez pięć, sześć tygodni. Dlatego też wciąż nie mogą pojąć, jak dwie gorąco kochające Pana Jezusa kobiety mogły zupełnie nic nie jeść przez kilkadziesiąt lat i w dodatku być zdrowe! Pierwszą z nich była Niemka. Nazywała się Teresa Neumann i być może wkrótce zostanie ona ogłoszona błogosławioną, ponieważ jej proces beatyfikacyjny już się toczy. Teresa zmarła mając 64 lata, było to w roku 1962r. i dokładnie przez 40 lat swojego życia nie jadła ani nie piła. Jej jedynym pokarmem była Komunia Święta. Mimo tego, że nic nie jadła, nie była ani trochę wychudzona. Mało tego! Nigdy nie czuła się zmęczona. Uwielbiała górskie wycieczki, na które wyruszała kiedy tylko miała wolną chwilę. Teresa w dzieciństwie została cudownie uzdrowiona ze ślepoty i paraliżu, a później obdarowywana była przez Boga rozmaitymi niezwykłymi łaskami. Prócz tego, że miała wielką wiarę, wielkie serce i nawet miała objawienia, była również ŻYWYM ZNAKIEM BOGA z tego właśnie powodu, że nie jedząc przez 40 lat, żyła. Taki sam dar otrzymała druga z bohaterek naszej dzisiejszej opowieści. W odróżnieniu od Teresy była francuską zakonnicą. Przez 52 lata jej jedynym pokarmem, tak samo jak w przypadku Teresy, była Komunia Święta. Jeśli chcecie poznać nazwisko tej drugiej kobiety będącej ŻYWYM ZNAKIEM BOGA, rozwiąż poniższą krzyżówkę.

Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Promyk Radości

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 1516

Opiekun nr 6(519) od 11 marca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in rozmowa z Piotrem, ojcem trójki synów, który podzielił się  swoim doświadczeniem wyjścia z nałogu pijaństwa.

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej