Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-09-03 09:39:08

Listy czytelników

Bóg zmienił moją duchowość, dał wolność od wszystkich uzależnień. Najpierw po 35-letnim maratonie w „krainie wódki” zamiast do mety, dotarłem na samo dno. Po utracie wszystkiego, co składa się na człowieczeństwo: wiary, nadziei, miłości, ciała i duszy, a nawet Bożych przykazań znalazłem się w najbardziej jałowym miejscu w życiu, które nazwałem pustynią.

Trzeciego grudnia 2009 roku w czasie przeznaczonym na modlitwę „Anioł Pański”, poczułem dotyk Bożej Opatrzności. Był to pierwszy dzień bez alkoholu, początek drogi do wolności. Wieczorem trafiłem na spotkanie AA grupy „Rogatka” w Kaliszu. Tam przyznałem się do nałogu. Przez parę najbliższych dni drogowskazem był dla mnie jedynie program wspólnoty. Powoli odzyskiwałem wiarę, dzięki której nauczyłem się słuchać głosu Boga. Poddanie się Mu było pierwszym krokiem do uzdrowienia. Właśnie w tym miejscu wiara połączona z gotowością do pracy nad krokami zapewnia mi pogodę ducha, której szukałem. Gdy dokładam starań, by podążać drogą Dwunastu Kroków zyskuję poczucie wolności, która czyni mnie zdolnym do samodzielnego myślenia. Zacząłem odkrywać w sobie dary, takie jak troska i opieka, czy nawet zwykłe dzielenie się z drugim człowiekiem. Wciąż uczę się, jak poddawać się woli Boga i nabywać pełnego szacunku do własnej osoby. Relacja z drugim człowiekiem nie na poziomie egoizmu, lecz dzielenia się, uczy mnie z kolei, jak zachować te wartości. Owoce uzdrowienia prowadzą do odbudowy osobistego życia, wyzwolenia z choroby alkoholowej oraz naprawienia więzi rodzinnych. Nauczyłem się również pokory, która objawiała się w realizowaniu programu grupy i w służbie dla wspólnoty. 

Centralnym punktem terapii jest uznanie własnej bezradności. Trzeba zamienić fundament „ja” na fundament „Bóg”. Tylko dzięki więzi z Bogiem można na stałe powrócić do trzeźwego życia. Poddałem się Jego opiece i Jego wskazówkom bez zastrzeżeń. Od tego czasu nie wziąłem do ust alkoholu. Początek był trudnym momentem. Warunkiem postępu było szczere pragnienie obecności Boga w moim życiu. Modlitwa stała się światłem, które rozświetla drogę ku Niemu. Dzisiaj codziennie rozmawiam ze swoim nowym Przewodnikiem, proszę Go o trzeźwy dzień oraz o pomoc dla innych uzależnionych. 

Andre


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Listy

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej