Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-08-19 11:05:44

Listy Czytelników - p. Elżbieta

Całe stworzenie wielbi Boga, napełnia radością, gdy podziwiamy piękne krajobrazy. To wszystko, co nas otacza to dzieło największego Artysty, a wakacje są po to, żeby Bogu dziękować i cieszyć się razem z Nim. Bóg tak to ustanowił, byśmy w stworzeniu dostrzegali Jego doskonałość. Biblia wiele razy wspomina o odpoczynku Boga. W opisie stworzenia świata Bóg odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął. Stworzył niesamowite piękno oświetlone słonecznymi promieniami z błękitnego nieba. Bóg po raz pierwszy przyglądając się stworzeniu radował się z dzieła swoich rąk. Warto przypatrzeć się cudom natury i cieszyć się każdą chwilą, choć jest ona tak krótka jest, jak życie motyla i nie wróci nigdy. 

Zachwyca nas uśmiech dziecka, gwieździste niebo, czystość i piękno pachnącej lilii albo róży, to wszystko z życia, które nas otacza. Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną. Przyjrzyjmy się przyrodzie, a z pewnością odkryjemy jej piękno i radość, jaką możemy z niej czerpać. Przytulmy się do ukochanej osoby, zwykły gest może rozjaśnić nam dzień, poprawić humor, przynieść ukojenie albo będzie wyrazem miłości. Każdy nasz dobry czyn, nawet najmniejszy gest życzliwości jest dziełem sztuki. Jeżeli moje życie ma być dziełem sztuki, musi powstawać w ograniczeniach mojej samowoli. Jeśli czynimy nasze życie pięknym dobrze żyjąc, już jesteśmy twórcami. Przyjrzyjmy się naszym wakacyjnym planom, czy nie są zbyt szalone, by inni ludzie i Pan Bóg nie cierpieli przez nas. Nie da się żyć bez mądrego odpoczynku. Bóg w czasie wakacji ma najwięcej pracy, dlatego, że zależy mu na owcach i zagubionym biegnie na ratunek. Wakacyjne wyprawy w różne zakątki świata są nie tylko okazją do wypoczynku, ale dają możliwości poznania nowych ludzi i kultur. Historie codziennego życia można przeżyć pięknie i z zachwytem, pozwólmy mówić zdziwieniu, że jestem, że pytam, że potrafię kochać, że mogę zaśpiewać piękną piosenkę Alicji Majewskiej „Odkryjemy miłość nieznaną”. Urlopy i wypoczynek planujmy tak, aby bezpiecznie powrócić do domu, a piękne wspomnienia zachować w sercu. Każde powitanie i pożegnanie kryje w sobie tajemnicę. 

Elżbieta

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Listy

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej