Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-07-22 10:36:46

Bogu niech będą dzięki, że na drodze mojej całej rodziny był taki kapłan jak ks. prałat Józef Kwiatkowski. Był proboszczem, w parafii Narodzenia NMP w Chełmcach przez 21 lat. Były to lata naznaczone ciężką pracą, modlitwą i krzyżem, który to sam Bóg wie jaki był ciężki. 30 czerwca odbyło się pożegnanie naszego Ks. Proboszcza, bo odchodził na zasłużony odpoczynek. Ale czy nasz Ksiądz potrafi żyć bez pracy? Chyba nie, bo to przecież Józef! 

Owoce jego pracy pozostały w naszym kościele i obejściu jakże pięknym. Tu jest nasza Matka Boska Siewna – Przyczyna radości – ile było starań naszego Ks. Proboszcza o koronację. Uroczystość, która w 2008 roku zgromadziła tłumy ludzi trwa w naszej świadomości do dziś.

Udzielanie chrztu św. najmłodszym parafianom to była zawsze przepiękna ceremonia. Jego zwrot do Matki – „Matko, oto dziecię Twoje”, a do dziecka - „Dziecko, oto matka Twoja” – wywierało wrażenie. Nie szczędził czasu na spotkania z dziećmi.

Kolędowanie naszego Ks. Proboszcza to były prawdziwe odwiedziny Pasterza. Modlitwa obejmowała wszystkich obecnych i tych, którzy odeszli z domu. Znał po imieniu większość parafian małych i tych sędziwych. Dla wszystkich miał dobre słowo, mądrze potrafił upominać. Wszędzie modlił się z różańcem.

To tylko maleńka cząstka tego, co zasiał i zostawił nasz Ksiądz Prałat w naszej parafii i mojej rodzinie.

Bogu niech będą dzięki za takich kapłanów, za takie powołania. Łzy wylane na pożegnaniu, oby zmieniły się w radość na zasłużonym odpoczynku, w zdrowiu na długie lata życia. Dziękujemy za wszystko dobry Pasterzu.

Teresa z rodziną

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Listy

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej