Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2018-07-13 12:39:09

Roratnie dzieci w Licheniu


W tym roku trochę trzeba było poczekać, ale ostatecznie udało nam się wyruszyć na pielgrzymkę „nagrodową” za ubiegłoroczne Roraty.

Od lat staramy się, aby nagrodą dla dzieci za uczęszczanie na nabożeństwa, czy to roratnie czy różańcowe, była możliwość integracji połączonej z modlitwą. Postawiliśmy na sprawdzone miejsce, które gwarantuje dobre wrażenia tak duchowe, jak i rozrywkowe. Licheń jest stosunkowo blisko, a w dodatku oferuje tereny rekreacyjne. Jak zwykle więc zapakowaliśmy grilla do autobusu i ruszyliśmy w drogę. Po dotarciu było trochę czasu wolnego, który większość wykorzystała na skonsumowanie lodów, bo pogoda jak najbardziej nastrajała, a następnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w bazylice, która była niemal pełna: mnóstwo dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami (spotkaliśmy dzieci z księdzem proboszczem z sąsiedniej parafii w Chlewie), ale nie tylko. Po Eucharystii udaliśmy się do autokaru i przejechaliśmy kilkaset metrów nad jezioro, gdzie można było skorzystać z możliwości kąpieli.
Atrakcją wyjazdu było również to, że po raz pierwszy zaoferowaliśmy dzieciom nie kiełbaski z grilla, a ulubione przez nich hot-dogi. Inne grupy z zazdrością spoglądały na nasz punkt gastronomiczny gdzie „urzędowały” siostra Mirosława i Anna, niektórzy nawet chcieli coś kupić ;). Ale choć u nas nie było nic na sprzedaż, to jednak wszyscy wróciliśmy ubogaceni.

AK

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Diecezja

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej